10. DÜNYA TÜRK İŞ KONSEYİ KURULTAYI, 21-22 MART 2020, HALİÇ KONGRE MERKEZİ, İSTANBUL

Dünya Türk İş Konseyinin (DTİK) en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, 21-22 Mart 2020 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Dünya Türk İş Konseyi Kurultayında diasporaya ilişkin konuları değerlendirmek üzere, yurtdışından gelen soydaşlarımızın devlet temsilcileriyle bir araya gelmesi hedeflenmektedir. Dünyanın dört bir yanında ticari faaliyetlerini sürdüren Türk kökenli ve Türkiye dostu iş insanlarımız, Türkiye'de üretim yapan ihracatçılarımızla ikili görüşmeler yaparak iş ilişkilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Bahse konu Kurultayın ilk günü devlet ve özel sektörden üst düzey isimlerin katılımlarıyla paneller düzenlenirken eş zamanlı olarak yurtdışından katılan Türk firmaları ile Türkiye'deki yerleşik firmalar arasında Alım Heyeti kapsamında ikili iş görüşmeler gerçekleştirilecektir. İkinci günü ise DTİK Genel Kurulunun ardından DTİK Bölge Komite Seçimleri yapılacak ve sonrasında Alım Heyeti kapsamındaki ikili görüşmelere devam edilerek işbirlikleri ve ortaklıklar kurulmasına zemin oluşturulacaktır.

Katılım için son başvuru tarihi 16 Mart 2020 olup, gerek diaspora konularıyla ilgilenerek, gerekse diasporamızla iş ilişkisi geliştirmekle ilgilenerek katılım sağlamak isteyen üyelerimizin, , Kayıt Formunu tıklayıp eksiksiz doldurarak katılım kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kurultayımızda sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.