ITN ETİYOPYA SAĞLIK HEYETİ ZİYARETİ, 11-14 KASIM 2019, ADDİS ABABA

DEİK/Sağlık İş Konseyi olarak paydaşı olduğumuz, teknik yardım ve sağlık işbirliği programı olan, Uluslararası Organ Nakli Ağı Platformu (ITN) çerçevesinde Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya 11-14 Kasım 2019 tarihleri arasında bir çalışma ziyareti programı düzenlenecektir.

Etiyopya Sağlık Bakanlığı'ndan alınan resmi yazıya istinaden 11-14 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan heyet, ITN paydaşlarından Sağlık Diplomasisi Derneği ve Türkiye Organ Nakli Vakfı tarafından koordine edilecektir. Çalışma ziyareti ile medikal ileri teknoloji, organizasyon kapasitesi, bilgi ve deneyim gerektiren sofistike sağlık hizmetlerinde (organ nakli, kemik iliği nakli, yoğun bakım) bilgi değişimi ve tecrübe paylaşımı temelinde teknik yardım ve işbirliği konularını ele almak, uzmanların birbirini tanımasına ve bir network oluşturmasına katkıda bulunmak, ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek, ilaç endüstrisi ve medikal cihaz alanlarında iş ve yatırım fırsatlarını görüşmek ve ülkemizin sağlıktaki rekabet avantajının güçlendirilmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Ekli taslak heyet programı çerçevesinde Etiyopya çalışma ziyaretine katılım sağlamak isteyen firmaların, en geç 1 Kasım 2019 tarihi mesai bitimine kadar, ekli katılım formunu doldurarak kayıt işlemlerini tamamlamak üzere Türkiye Organ Nakli Vakfı (Dr. Eyüp Kahveci; (05323566579, ekahvecidr@gmail.com ) ile iletişime geçmeleri önemle rica olunur.  

Ek1: ITN Etiyopya Sağlık Heyet Ziyareti Taslak Programı, 11-14 Kasım 2019

Ek2: ITN Etiyopya Sağlık Heyet Ziyareti Katılım Formu

Ek3: DEIK/ Etiyopya Sağlık Heyeti Ziyareti Sonuç Raporu, 24-27 Eylül 2017