• ENERJİ İŞ KONSEYİ

    ENERJİ İŞ KONSEYİ

Bölgeler ve Sektörler

Sektörler


Künye

Kuruluş Yılı: 2013
İş Konseyi Başkanı: Süreyya Yücel Özden
Firma ve Ünvanı: Gama Holding A.Ş. / Yönetim Kurulu Başdanışmanı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) sektörel anlamda yaptığı çalışmalara 7 Ocak 2013'de aldığı kararla kurulan Enerji İş Konseyi'nin faaliyetlerini de ekleyerek Türk özel sektörünün dünyaya açılan kapısı olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Türkiye'de enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketleri  yurtdışına açmak ve bu süreçte şirketleri desteklemek, enerji şirketleri için ulusal ve uluslararası iletişim ve işbirliği ağları oluşturarak tecrübeye dayalı nitelikli bilgiyi erişilebilir kılmak, enerji sektör temsilcilerinin kabiliyetleri ve kurumsal kapasiteleri ile yurtdışında  iş yapabileceğinin mesajını taşımak ve yapılacak etkinlik ve projelerle bu alanda yurtdışına açılma sürecinin gelişmesine katkıda bulunmak, yabancı şirketleri Türkiye'de yatırım ve ortaklıklar noktasında teşvik etmek, taahhüt, yatırım, ortaklık ve işletme alanında ülke ve bölge bazında ihtiyaç ve gelişmeleri takip etmek ve fırsatlar konusunda üyeleri bilgilendirmek, enerji alanında liberalleşen piyasa ekonomisine geçmekte olan ülkemizde geçiş sürecinin sorunsuz ve sağlıklı bir yapıda ilerlemesi amacıyla, özel girişimin enerji üretimi, dağıtımı ve ithalatında sorumluluk almasında birleştirici rol üstlenilmesi ve sektöre dinamizm kazandırılması konseyin hedefleri olarak belirtilmektedir.

İletişim

Barış Sazak
Energy Business Council Assistant Coordinator
Phone: + 90 212 339 50 89
E-mail: bsazak@deik.org.tr

 

Sektör İnfografikleri

Yürütme Kurulu

Süreyya Yücel Özden

Başkan

Gama Holding A.Ş.

Birol Ergüven

Başkan Yardımcısı

Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yalçın Kıroğlu

Başkan Yardımcısı

Mars Energy Yenilenebilir Enerji Sis. San. Tic. A.Ş.

Ahmet Fayez

Üye

Enpro Mühendislik Müşavirlik Taahhüt ve Dış Ticaret A.Ş.

Altan Kolbay

Üye

Turcas Petrol A.Ş.

Av. Süleyman Boşça

Üye

Bosca Hukuk Bürosu

Aygen Ayözger

Üye

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.

Coşkun Türk

Üye

Aksa Jenerator Sanayi A.Ş.

Dr. Sırrı Uyanık

Üye

İskenderun Enerji Üretim ve Tic.A.Ş.

Dr. Ulvi Faysal İlhan

Üye

Enerco Enerji San.Tic.A.Ş.

Halil İbrahim Dağ

Üye

Solimpeks Enerji San. ve Tic. A.Ş

Rasim Mazlum

Üye

Mazlum Dokuma Rasim Mazlum

Timur Ketene

Üye

Best A.Ş.

Yayınlar

SAHRAALTİ AFRİKA ENERJİ YATİRİM ORTAMİ 2017
Tanzanya Enerji Sektörü Bilgi Notu

Tanzanya Enerji Sektörü Bilgi Notu (sadece üyeler ulaşabilir)

İlgili Dokümanlar

Raporlar

Kömür Sektörü Toplantısı Sonuç Raporu, 12 Mart 2015
Enerji Çalıştayı Sonuç Raporu, 26 Ocak 2015
Enerji Çalıştayı Sonuç Raporu, 26 Ocak 2015

Etkinlikler

7. ULUSLARARASI DOĞALGAZ KONGRE VE FUARI, İSTANBUL , 02.11.2017

7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı (INGAS 2017) 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecektir. Doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren uluslararası şirketlerin katılımıyla sektördeki son gelişmeler ve yeni iş fırsatları değerlendirilecektir.

Basın bülteni ekte sunulan etkinliğe ilgi duyan üyelerimizin http://www.ingas.istanbul adresinden kayıt yaptırmaları rica olunur.

DEİK Enerji Çalıştayı, 26 Ocak 2015, Conrad Otel İstanbul , 26.01.2015

DEİK Enerji İş Konseyi’nin düzenlediği DEİK Enerji Çalıştayı, 26 Ocak 2015 tarihindeİstanbul Conrad Otel’de gerçekleştirilecektir. Çalıştayda, küresel enerji sektörü fırsatları ve Türk enerji sektörünün bu fırsatlarla örtüşen güçlü yanları değerlendirilecektir.

Sektörün önde gelen oyuncularının bir araya gelmesi için önemli bir zemin oluşturacak Çalıştay oturumlarında yurtdışı yatırım fırsatlarının Türk firmaları tarafından nasıl değerlendirilebileceği ve özel sektör için nasıl bir yol haritası çizileceği tartışılacaktır. Açılış konuşmasını gerçekleştirmek üzere T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Taner Yıldız’ın çalıştaya teşrifleri öngörülmektedir.  

Sözkonusu çalıştaya katılmayı arzu eden üyelerimizin ekli katılım formunu doldurup banka dekontuyla birlikte 20 Ocak 2015 Salı günü mesai bitimine kadar DEİK’e (iletişim: energy@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir. Çalıştayda yer kapasitesi sınırlı olduğundan kayıtlar başvuru sırasına göre kabul edilecektir.  

Bangladeşli GETCO Limited Şirketi ile Görüşme, 10 Mart 2014, 10:00-14:00 İstanbul , 04.03.2014

Sayın Üyemiz,

Bangladeş'in  önde gelen gruplarından GETCO Limited firmasının İcra Müdürü (Executive Director) Sayın A.M. Chowdhury İstanbul'a bir ziyaret gerçekleştirecektir ve 10 Mart 2014 tarihinde Enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız ile ikili görüşmeler gerçekleştirmek istemektedir.
 
Sayın Chowdhury bu süre içinde özellikle

• Elektrik üreten şirketler (doğal gaz)
• Enerji santralleri için kömür çıkarma ve depolama teçhizatları üreten firmaların temsilcileri ile görüşmek istemektedir.
 
Söz konusu firma ile görüşmek isteyen üyelerimizin DEİK’le (Adem Kula, email: akula@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 83)  iletişime geçmeleri rica olunur.

 

Saygılarımla,