• TÜRKİYE-ÇEKYA İŞ FORUMU, 1 ŞUBAT 2017, İSTANBUL

Çekya Tarım Bakanı Sn. Marian Jurecka ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye ziyaretleri vesilesiyle, DEİK / Türkiye-Çekya İş Konseyi tarafından, 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 09:00-14:00 saatleri arasında, Conrad İstanbul Bosphorus Hotel'de "Türkiye - Çekya İş Forumu" gerçekleştirilecektir.

İşadamları heyetinin listesi ekte yer almakta olup, Türkiye'deki projelere mali destek sağlayan Çek Eximbank ve Çek Ticaret Odası'nın yanı sıra gıda, tarım, hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren Çek firmaların anılan foruma katılımı öngörülmektedir. 

İki ülke arasında tarım ve hayvancılık sektöründeki ticari faaliyetlerin artırılması hususunda karşılıklı iş ve yatırım olanaklarının geliştirilmesi, ilgili sektörlerde karşılıklı deneyimlerden faydalanılması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İkili İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı koordinasyonunda 2015 yılında Prag'da "Türkiye ile Çek Cumhuriyeti Tarım Yürütme Komitesi 4. Dönem Toplantısı" gerçekleştirilmiştir. Türkiye ve Çekya arasındaki ticaret hacminin artırılması amacıyla, anılan sektörlerde düzenlenen İş Forumu çerçevesinde arzu eden firma temsilcilerimiz için Çek firmalar ile ikili görüşme imkanı sağlanacaktır.

Bu kapsamda, ekte taslak programı bulunan Türkiye-Çekya İş Forumu'na katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/315/7892 linkinde yer alan katılım formunu 20 Ocak 2017 Cuma gününe kadar eksiksiz doldurarak, dekontu DEİK'e (İrem Develioğlu, E-posta: idevelioglu@deik.org.tr, Telefon: 0212 339 5079) iletmeleri rica olunur.


Diğer Duyurular