Ayşem Sargın, Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi pozisyonuna Eylül 2015'te atandı. Boeing'e katılmadan önce, GE Türkiye'nin Kamu İlişkileri ve Politika Direktörü olarak görev yaptı. Bu görevinde, tüm GE iş kollarının devletle ilişkilerini yönetti ve büyüme stratejisine yön verdi. Sargın, GE'den önce British Petroleum (BP) Türkiye'nin Dış İlişkiler Müdürü olarak görev yaptı, ve büyük bir doğalgaz boru hattının hayata geçirilmesini sağlayan bir uluslararası anlaşma üzerine çalıştı.

Özel sektöre geçişinden önce, 10 yılı aşkın süreyle Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğinde Kıdemli Ekonomi Danışmanı olarak görev yaptı. Bu görevinde, enerji, havacılık, sağlık ve telekomünikasyon sektörleri başta olmak üzere, Türk- Amerikan yatırım ve ticaret ilişkilerinin güçlendirilmesi üzerine çalıştı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 1992 yılında mezun olan Sargın, kariyerinin ilk yıllarında, Türk Eximbank'ın para piyasaları bölümünde görev yaptı ve ihracat finansmanı üzerine çalıştı.

Sargın, daha önce Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptığı Uluslararası Yatırımcılar Derneği'ne (YASED) Şubat 2019'da Başkan olarak atandı. Ayrıca, Amerikan Şirketler Topluluğu (ABFT) ve TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Yönetim Kurulu üyesidir.