Sanayi, inşaat, restorasyon, iletişim ve endüstriyel gıda alanlarında faaliyet gösteren Gürsoy Grup ve Gürsoy Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gürsoy 1987 yılında İstanbul'da doğdu.

Yüksek öğrenimini Kadir Has Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamlayan Fatih Gürsoy iş yaşamına 2008 yılında grup bünyesinde atıldı.

Grubun inşaat alanında gösterdiği faaliyeti AVM, Tema Park ve Konut alanlarını kapsayacak biçimde gelişiminde rol oynayan Gürsoy, şirketin yurtiçi ve yurtdışında önemli restorasyon projelerine adım atması süreçlerinde de görev aldı.

DEİK çatısı altında DEİK/Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Başkanlığını Yürüten Gürsoy, Suudi Arabistan ile mevcut ticari ilişkiler ve işbirliği potansiyeli, iki ülke arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesinin yanı sıra taahhüt, turizm ve karşılıklı yatırım alanlarında da işbirliğinin ve ortak yatırımların artırılması ve Türkiye'nin ve Türk ekonomisinin Suudi Arabistan'da tanıtımına katkıda bulunulması amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Evli ve bir çocuk babası olan Gürsoy'un ilgi alanları arasında kültür gezileri ve mimarlık tarihi yer almaktadır.