1971 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde dünyaya gelen Mahsum Altunkaya büyük ve köklü bir ailede yetişti. İlk, orta ve lise eğitimini Midyat'ta tamamladıktan sonra 9 yaşından beri içinde olduğu ticaret hayatına atılarak kardeşleriyle birlikte çalışmaya başladı.

Bugün Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Altunkaya Şirketler Grubu'nun Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yapan Mahsum Altunkaya, kurumun nakliyat sektörüyle başlayan serüveninin 1.60 milyar TL'yi geçen cirosu ve 1700'ü aşkın çalışanıyla dev bir kuruluş olarak devam etmesinde büyük rol oynadı.

Altunkaya Şirketler Grubunun kurulduğu günden bu yana varolan büyüme hedefi için şirket faaliyetlerini Mardin'den Gaziantep'e kardeşleriyle birlikte taşıyarak devam ettiren Mahsum Altunkaya, ihracat yoluyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendine erdemli bir amaç olarak belirlemiştir.

Nakliyat sektöründe sağlanan başarıları girişimcilik ruhuyla gıda, sağlık, ambalaj, dayanıklı tüketim, tarım, hayvancılık ve enerji gibi bir çok sektöre de taşıyan Mahsum Altunkaya, ekibinin de girişimci ve inovatif yaklaşımlarla kuruluşa değer katmasını sağlamaktadır.

Mahsum Altunkaya, büyümenin yanında kurumsallaşma ve markalaşma ile ilgili global prensipleri, yönettiği tüm grup şirketlerine yansıtarak kurumsal gelişim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Kurumsallaşma hedefleri kapsamında sürdürülebilir gelişim çalışmalarını bizzat yöneten Mahsum Altunkaya, stratejik yönetim ve stratejik liderlikteki deneyimlerini ekibiyle paylaşmakta ve tüm iş süreçlerine yansıtmaktadır.

Mahsum Altunkaya, Altunkaya Şirketler Grubu'nun sahip olduğu ve faaliyet gösterilen pazarlarda yüksek pazar paylarına ve bilinirliğe kavuşmuş olan 10'dan fazla markanın evrensel markalaşma stratejileriyle yönetilmesine gayret etmektedir. Mahsum Altunkaya, markaların ülkemizi Dünya'da temsil eden global markalar haline gelmesi için gayret sarfetmektedir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Mahsum Altunkaya, Altunkaya Şirketler Grubu'ndaki görevlerinin yanı sıra TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanlığını, Güneydoğu Anadolu Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanlığını, Gaziantep Futbol Kulübü Başkan Yardımcılığı ve DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.