10. TÜRKMENİSTAN TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ FUARI, 6-8 ARALIK 2023, AŞKABAT

Meridyen Uluslararası Fuarcılık tarafından Kurulumuza iletilen bir yazıda, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'da 10. Türkmenistan Türk İhraç Ürün Fuarı'nın 6-8 Aralık 2023 tarihlerinde Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası Fuarlar Merkezi'nde yapılmasının öngörüldüğü bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Türkmenistan pazarına açılmak veya mevcut ticari hacimlerini artırmak adına Türk şirketleri için önemli olan bu fuara verilen teşvik tutarları 50 milyon TL altında cirolu şirketler ve 50 çalışan altındaki şirketler için m² başına 6.274 TL, 50 milyon TL üstünde cirolu şirketler ve 50 üstünde çalışanı  olan şirketler için m² başına 4.183 TL olarak açıklandığı belirtilmektedir.

Bahse konu fuarda inşaat teknolojileri, inşaat makinaları, kapı-pencere ve aksesuar, ısıtma- soğutma, yalıtım, izolasyon, banyo ve seramik, elektrik ve aydınlatma, çatı ve duvar sistemleri, cephe ve duvar kaplamaları, kozmetik-kimya, değirmen makinaları, gıda ve gıda işleme makinaları, tarım-ambalaj, ev tekstili, mobilya ve aksesuarları, otel ekipmanları alanlarında pek çok ürünler sergilenecektir.

İlgili fuarın tanıtım dosyası ve fuar krokisi ekte bilginize sunulmakta olup, katılmak ve detaylı bilgi almak isteyen üyelerimizin Meridyen Uluslararası Fuarcılık (Serkan Yılgın, Satış Direktörü, syilgin@meridyenfair.com, 05335795913) ile irtibata geçmeleri rica olunur.