DUŞANBE ULUSLARARASI YATIRIM FUARI, 29-30 EYLÜL 2023, DUŞANBE

Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu'ndan Kurulumuza iletilen bir yazıda, Tacikistan Cumhuriyeti Devlet Yatırımları ve Mülkiyet Yönetimi Komitesi tarafından 29-30 Eylül 2023 tarihleri arasında "Duşanbe Uluslararası Yatırım Fuarı"nın düzenleneceği bildirilmektedir.

Anılan yazıda, Yatırım Fuarı çerçevesinde modern ticaretin gelişiminin çeşitli yönlerine, konu ve sorunlarına, yatırım süreçlerini etkinleştiren yol ve yöntemlere, devletler arası yatırım ve ticaretin geliştirilmesine, turizm ve dijitalleşme konularına ilişkin konuşma ve sunumların yer alacağı panel oturumlar ve ikili görüşmelerin gerçekleşeceği bildirilmektedir. Anılan fuara Tacikistan Cumhurbaşkanı, devlet başkanları, yerli ve yabancı yatırımcılar, girişimciler, uluslararası finans kuruluşları, kalkınma ortakları ve özel sektör temsilcilerinin katılımı beklenmektedir.

Bahse konu fuara katılmak isteyen üyelerimizin taslak program, kayıt ve katılım koşulları için  https://dushanbeinvest.com/en/ sayfasını ziyaret etmeleri,  detaylı bilgi için aşağıda irtibatları verilen Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu yetkilisi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Shuhratjon ODINAEV (Muavin Konsolos)

Tel.: +90 532 786 4997

e-posta: tajcons.ist@gmail.com