U.S. EXİMBANK FİNANSMAN PROGRAMLARI VE YENİ İNİSİYATİFİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, 2 AĞUSTOS 2023,

DEİK/Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından U.S. Eximbank iş birliğiyle, 2 Ağustos 2023, Çarşamba günü 15.30 – 17.00 saatleri arasında Zoom Konferans Sistemi üzeriden "U.S. Eximbank Finansman Programları ve Yeni İnisiyatifi" konulu çevrim içi olarak bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir.

Anılan toplantıya, Amerikan mal ve hizmetlerinin ihracatını desteklemeyi hedefleyen U.S. Eximbank'ın sağladığı potansiyel fırsatlar ve finansman olanakları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirmek üzere Kıdemli İş Geliştirme Uzmanı Sn. Ebru Bozacıoğlu, Çin ve Dönüşümsel İhracat Programı (CTEP) Başkan Yardımcısı Sn. Andrew Rollo ve Kıdemli Kredi Uzmanı Sn. Doug Frye katılacaktır.

İlgili toplantıda, ABD şirketlerinin küresel pazarda Çin hükümetinden finansman alan Çinli rakiplerine karşı rekabet güçlerini artırmak amacıyla tasarlanan Çin ve Dönüşümsel İhracat Programı (CTEP) ele alınacak ve 3. Ülkelerle iş birliği fırsatları değerlendirilecektir. Özellikle Çinli firmalar ile rekabet halinde olan firmalara sağlanabilecek düşük harç bedelleri, uzatılmış geri ödeme vadeleri gibi istisna uygulamalar hakkında bilgi paylaşılacaktır.

Söz konusu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin 28 Temmuz 2023, Cuma günü saat 18.00'e kadar bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurmaları önemle rica olunur.