Engin Aksoy, Şubat 2021 itibarıyla Vodafone Türkiye CEO'su olarak atanmıştır. 

Engin Aksoy, 2008 yılından beri Vodafone Türkiye'de çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalışmaktadır. 2012'den beri Vodafone Türkiye İcra Kurulu üyesi olan Engin Aksoy, son olarak  Bireysel İş Biriminden  sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Vodafone Türkiye'ye katılmadan önce 2000-2006 yılları arasında Nike Türkiye'de İcra Kurulu Üyesi, 2006-2008 yılları arasında ise Nike B.V EMEA Bölge merkezinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'dan sorumlu Kategori Satış Direktörü olarak görev yaptı.  Aksoy, kariyerine 1994 yılında Coca-Cola İçecek'te başladı. Ardından kariyerine 1997-2000 yılları arasında Michelin bölge satış müdürü olarak devam etti.

Aksoy, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Yönetim Kurulu Başkanı, M-TOD (Mobil Telekomüniskasyon Operatörleri Derneği), Endeavour Türkiye, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu ve Oxford Business Kolejinde Pazarlama diploması olan Engin Aksoy, evli ve 1 çocuk babasıdır.