TÜRKİYE-GÜNEY AFRİKA YÜKSEKÖĞRETİMDE İŞ BİRLİĞİ VE FIRSATLAR (24 MAYIS 2021 – WEBINAR)

Eğitim Ekonomisi ve Türkiye-Güney Afrika İş Konseyleri tarafından, 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 14:00-15:30 arasında "Türkiye-Güney Afrika Yükseköğretimde İş Birliği ve Fırsatlar" webinar'ı düzenlendi.

Webinarın açılış konuşmalarını DEİK/Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı Abdullah Eren, DEİK/Türkiye-Güney Afrika iş Konseyi Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu ve DEİK Başkanı Nail Olpak yaptılar. Keynote Konuşmasını T.C. Pretorya Büyükelçisi H.E. Elif Çomoğlu Ülgen yaptı.

Etkinlikte, Türkiye'nin yükseköğretim olanakları ve fırsatlarının tanıtılması, başta Güney Afrika ve Sahra Altı Afrika bölgesinden Türkiye'de eğitim görmüş mezunların ülkelerine döndüklerinde, Türk özel sektör yatırımlarına iş gücü olarak katılımını teşvik eden yetenek yetiştirme programları ele alındı.

Program, Türkiye'nin Yükseköğretim olanakları ile Afrika'daki Türk özel sektör yatırımlarının günümüzün ihtiyaç duyulan bilgi ve becerideki insan kaynağı erişimine olanak sağlanması için oluşturulan yetenek yetiştirme programlarının incelendiği "Türkiye'de Yükseköğretimde Uluslararası Telep ve Güney Afrika ve Sahra Altı Afrika'daki Türk Özel Sektör Yatırımlarına Nitelikli İşgücü Temini" Paneli ve soru cevap bölümü ile tamamlandı.

YAYIN LİNKİ : https://youtu.be/jtCNx2o19QE