TÜRKİYE-TACİKİSTAN YUVARLAK MASA TOPLANTISI, DEİK OFİSİ

İki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye-Tacikistan İş Konseyi, iki taraflı ilişkileri canlı tutmak, Tacikistan'da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak amacıyla Tacikistan'dan her düzeyde heyetler ile iş insanlarımızı buluşturma çalışmalarına devam etmektedir.

Bu bağlamda, 16 Ocak 2023, Pazartesi günü 11:00-12:30 saatleri arasında DEİK ofisinde (Huzur Mahallesi, Azerbaycan Caddesi Skyland Sky Office No:4, B Blok Kat: 21, Seyrantepe-İstanbul) Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası, Tajinvest, Yatırımlar ve Devlet Mülk Yönetimi yetkilileri ve Tacikistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın Ashrafjon Gulov'un yanı sıra farklı sektörlerde faaliyet gösteren Tacik firma yetkililerinin katılımıyla "Tacikistan Yuvarlak Masa Toplantısı''nıngerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Anılan toplantı çerçevesinde katılımcılara Tacikistan hakkında genel bilgi aktarımının yanı sıra, Türk iş çevrelerinin ilgisini çekebilecek iş ve yatırım olanakları hakkında somut bilgi paylaşımı ve karşılıklı olarak soruların cevaplanması öngörülmektedir. Tacikistan'dan gelecek heyet listesi kayıt yaptıran üyelerimize bilahare iletilecektir.

 

Söz konusu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin bağlantıda yer alan online kayıt formunu en geç13 Ocak 2023, Cuma günü saat 12:00'ye kadar doldurmalarını rica ederiz.