EAIE 2022 ULUSLARARASI EĞİTİM KONFERANSI VE FUARI MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU, BARSELONA

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE- European Association for International Education) tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde gerçekleştirilen EAIE Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı etkinliğinin 32'incisinin bu yıl 13-16 Eylül 2022 tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenleneceği ve söz konusu etkinlik kapsamında, DEİK/Eğitim Ekonomisi İş Konseyi (EEİK) tarafından milli katılım organizasyonuyla Study in Türkiye pavilyonunun kurulmasının planlandığı bildirilmişti.

Stand tasarımın belirlenmesi için üye üniversitelerimizden çalışmalar talep edilmiş olup tasarım maliyetine göre, katılım ücretinde olabilecek artış veya azalışlar hakkında tarafınıza bilahare bilgi iletilecektir.

Dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise en büyük uluslararası eğitim fuarı olan EAIE, özellikle kurumsal anlamda yeni iş birlikleri kurmak ve eğitim faaliyetlerini tanıtarak uluslararası tanınırlık kazanmak hususunda üniversitelere büyük fayda sağlamaktadır.

Bu bağlamda, yükseköğretimde kalite, yeni trendler, uluslararasılaşma, iş birliği ve benzeri konularla ilgili çalıştay, toplantı, seminerler ve networking etkinliklerinin yer alacağı fuar, öğrenci hizmetleri, pazarlama ve işe alım ve mezun ilişkileri vb. alanlarda çalışan profesyoneller, uluslararası eğitim programlarının yöneticileri, üniversite rektörleri ve uluslararası ofis yöneticilerine erişme imkanı sağlayacaktır. 

Önceki duyurumuzda belirtildiği üzere, stand tasarımının belirlenmesi için üye üniversitelerimizden çalışmalar talep edilmişti. Bu minvalde, söz konusu pavilyonda stant ile katılım ücreti, seçilen stant tasarım doğrultusunda güncellenerek 10.000 (onbin) Avro olarak belirlenmiş olup (iki temsilcinin kayıt işlemi, stand alanı ve tasarımı, mobilyalar, stant içi resepsiyonlar, yabancı heyetlerle networking yemekleri gibi kalemler dahil olmak üzere), pavilyonda EEİK üyesi üniversitelere öncelik tanınacaktır.

Söz konusu etkinlik, T.C. Ticaret Bakanlığı 2022 Yılı Desteklenen Prestijli Organizasyonlar Listesinde yer almakta olup üniversitelerimizin katılımı teşvik edilmektedir. Üniversitelerimiz, Study in Türkiye standı altında katılarak, katılım bedeli olan 10.000 Avro ile ulaşım giderlerinin %60'ına kadar fuar katılım desteğinden yaralanabilmektedir.

EAIE 2022 konferansına iştirak etmek isteyen ve henüz katılımını iletmeyen üniversitelerimizin en geç 1 Ağustos 2022, Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekli formu doldurarak ödeme dekontuyla birlikte tarafımıza (Çiğdem Birgin, e-posta: cbirgin@deik.org.tr, tel.: 0212 339 50 49) iletmeleri önemle rica olunur.

Pandemi sonrası Avrupa'da uluslararası eğitim alanında küresel çapta yapılacak ilk etkinlik olmasından dolayı, üniversitelerimizin anılan fuara yoğun bir ilgisi bulunmaktadır. Bu bağlamda, belirlenen alanda kontenjan sınırı nedeniyle başvurular kayıt önceliğine göre kabul edilecek olup, ödemenin yapılması halinde başvuru süreci tamamlanmış olacaktır. EAIE tanıtım broşürü ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Not: Schengen vizesi başvurusu yapacak katılımcılarımız için vize destek mektubu tarafımızdan sağlanacaktır.

 

Hesap Bilgisi

Hesap Adı

DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU

Banka Adı

YAPI VE KREDİ BANKASI

Şube Adı

GALATASARAY ŞB.

Şube Kodu

495

Para Birimi

EUR

Hesap No

70575854

IBAN

TR910006701000000070575854

Swift Code

YAPITRISXXX

Açıklama

EAIE 2022