FRANSIZ SCHIEVER FİRMASI TACİKİSTAN TEMSİLCİLERİ İLE TÜRK FİRMALARI İŞ BİRLİĞİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

T.C. Duşanbe Büyükelçiliği tarafında Kurulumuza iletilen bir yazıda, Tacikistan'da faaliyet gösteren Auchan ve B1 Süpermarketler Zinciri Fransız Schiever firmasının altı yıldır Tacikistan pazarında faaliyet gösterdiğini ve Tacikistan'daki talep doğrultusunda daha fazla Türk ürünü getirmek istedikleri belirtilmiştir. Bu çerçevede, anılan firma temsilcilerinin Haziran ayında Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirerek, gıda (paketli ürünler, dondurulmuş ürünler, süt ve süt ürünleri), kişisel temizlik ve hijyen ürünleri (deterjan, şampuan, diş macunu, hijyen pedleri, bebek bezi), hayvan maması, çelik ve plastik ev gereçleri sektöründe faaliyet gösteren Türk tedarikçi firmalarıyla temas etmek istedikleri bildirilmiştir.

 

Bu bağlamda, 3 Haziran 2022, Cuma günü 11.00-12.30 saatleri arasında DEİK Merkez Ofisinde (Huzur Mahallesi Azerbaycan Caddesi Skyland Sky Office No:4 B Blok Kat: 21, Seyrantepe 34485 Sarıyer / İstanbul )"Schiever Firması Temsilcileri ile Türk Firmaları İş Birliği Değerlendirme Toplantısı'' gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, anılan toplantıya ilgili sektör firma temsilcilerinin katılımı beklenmektedir. Toplantı çerçevesinde Schiever firmasının talep ettikleri ürünlerin paylaşılması ve bu minvalde iş birliği olanaklarının görüşülmesi planlanmaktadır. Toplantı dili İngilizcedir.

 

Söz konusu toplantıya katılım kontenjanı sınırlı olup, katılmayı arzu eden üyelerimizin bağlantıda yer alan kayıt formunu en geç31 Mayıs 2022, Salı günü saat 17.00'ye kadar doldurmaları önemle rica olunur.

 

Detaylı bilgi için: Tuğba Bal Bahar, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü (E-mail: tbal@deik.org.tr; tel: 0531 892 36 72)


Taslak Program Akışı


10.30 – 11.00Kayıt

11.00 – 11.10Açış Konuşması     

11:10- 11:20   Schiever Firması tanıtımı ve talepleri 

11.20 – 12.30Firma tanıtımları