T.C. CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI SAYIN FUAT OKTAY’IN TEŞRİFLERİYLE TÜRKİYE-AZERBAYCAN İŞ FORUMU, BAKÜ

Türkiye-Azerbaycan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın KEK 10. Dönem Toplantısı vesilesiyle 4-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Azerbaycan'a yapacağı resmi ziyareti kapsamında 4 Kasım 2022 Cuma günü Bakü'de Türkiye-Azerbaycan İş Forumu'nun düzenlenmesi planlanmaktadır.

İki ülke KEK Eş Başkanlarının teşrifleri ile gerçekleştirilmesi planlanan İş Forumuna katılmayı arzu eden üyelerimizin, 28 Ekim 2022 Cuma günü saat 18:00'e kadar bağlantıda yer alan formu doldurarak kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

Başvuru ve Katılım Koşulları:

  • Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.
  • İş Forumuna katılım ücretli olup, DEİK üyesi olan firma temsilcilerinin 150 dolar, DEİK üyesi olmayan firma temsilcilerinin 200 dolar tutarındaki katılım ücretinin katılımcı kayıt formu sonunda açılan ödeme sayfasında kredikartı ile yapmaları veya aşağıdaki hesaba yatırmaları gerekmektedir:

 

Hesap Adı:  DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU

Banka Adı: YAPI VE KREDİ BANKASI

Şube Adı: GALATASARAY ŞB.

Şube Kodu: 495

Para Birimi: USD

Hesap No: 70531331

IBAN TR: 910006701000000070531331

 

  • Ödeme sırasında açıklama kısmında katılımcı Ad-Soyad ve "Azerbaycan İF" yazılması gerekmektedir.
  • Uçak biletleri, Bakü'de konaklama ve şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir. 
  • Azerbaycan'a seyahat edecek Türk vatandaşları, umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır. Vatandaşlarımız turistik amaçlı seyahatlerinde, doğrudan ülkemizden Azerbaycan'a seyahat etmek koşuluyla, yeni tip kimlik kartlarıyla da giriş yapabilmektedirler.
  • Azerbaycan'a girişte en az 2 doz aşı olduğunuzu kanıtlayan aşı kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen aşı kartları Azerbaycan tarafından kabul edilmektedir.

Detaylı bilgi için:

Tuğba Bal Bahar,

DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü

E-posta: tbal@deik.org.tr

Tel.: 0212 339 50 55