TÜRKİYE - EKVADOR İŞ KONSEYİ

BUSINESS AND INVESTMENT OPPORTUNITIES IN ECUADOR

EKVADOR'DA YATIRIM SEMİNERİ

Türkiye-Ekvador İş Konseyi organizasyonu ile düzenlenen semimer 17 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

EKVADOR ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI

Türkiye-Ekvador İş Konseyi organizasyonu kapsamında, 13 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye-Ekvador İş Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu üyelerinin katılımları ile T.C. Ekvador Ankara Büyükelçisi Roberto Betancourt ve Ticaret Müşaviri Juan Navas'ın katılımları ile öğle yemeği gerçekleştirildi. İstanbul'da düzenlenen yemekte, Türkiye- Ekvador ticari ve ekonomik ilişkileri çerçevesinde iki ülke arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması'nın önünde engel olan muz ihracatı konuşuldu. Ayrıca Ekvador'un Avrupa Birliği ile imzaladığı STA değerlendirildi.

Ekvador Ulusal Meclisi Ekvador-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ile Akşam Yemeği

DEİK/Türkiye-Ekvador İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Yıldırım Holding evsahipliğinde, İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Ekvador Ulusal Meclisi Ekvador-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Milletvekillerinin katılımlarıyla akşam yemeği gerçekleştirildi. Türkiye-Ekvador arasındaki ekonomik ortaklıklar ve ticari işbirliklerinin değerlendirildiği yemekte, İş Konseyinin geçmiş dönem ve gelecek dönem faaliyetleriyle ilgili bilgi paylaşıldı. Ekvador - Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grup Başkanı Gina Godoy'a hediye takdiminin ardından yemek sona erdi.

Ekvador Dış Ticaret Bakanı ile Toplantı, 12 Ekim 2015, İstanbul

Ekvador Dış Ticaret Bakanı Diego Aulestia ile Toplantı, 12 Ekim 2015, River Plaza

Ekvador Dış Ticaret Bakanı Sn. Diego Aulestia, Bakan Danışmanı Borys Mejia, ProEcuador Ticaret Ofisi Temsilcisi Juan Navas ve Rodrigo Pazmiño, DEİK/Türkiye-Amerika İş Konseyi Koordinatör Başkanı Aykut Eken, DEİK/Türkiye- Ekvador İş Konseyi Başkanı Dursun Ali Tever, özel sektör temsilcileri, İş Konseyi Koordinatörü Merih Kepez Örnek, İş Konseyi Koordinatör Yardımcıları Murat Can Menteş ve Melike Hocaoğlu’nun katılımları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Ekvador’un ekonomik ve sosyal verileri ile ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı toplantıda Ekvador’un makro ekonomik göstergeleri açısından Latin Amerika’da iş yapma hususunda ideal bir ülke olduğu vurgusu yapıldı. Ekvador ve Türkiye arasındaki iş potensiyelinin yüksek olduğu sektörlerin; doldurulmuş gıdalar, lojistik, turizm, petrokimya ve tarım sanayi olduğu belirtildi. Toplantı hediye takdiminin ardından sona erdi.

Ekvador Dış Ticaret Bakanı ile Akşam Yemeği, 12 Ekim 2015, Yeniköy

Ekvador Dış Ticaret Bakanı ile Akşam Yemeği, 12 Ekim 2015, Yeniköy

Ekvador Dış Ticaret Bakanı Sn. Diego Aulestia, Bakan Danışmanı Borys Mejia, ProEcuador Ticaret Ofisi Temsilcisi Juan Navas ve Rodrigo Pazmiño, DEİK/Türkiye-Amerika İş Konseyi Koordinatör Başkanı Aykut Eken, Türk işadamları, İş Konseyi Koordinatörü Merih Kepez Örnek, İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı Murat Can Menteş ve Melike Hocaoğlu’nun katılımları ile akşam yemeği gerçekleştirildi. Yemekte Türkiye-Ekvador arasındaki ticari ilişkiler değerlendirildi. Önümüzdeki dönem gerçekleşmesi planlanan faaliyetlerin bilgisi verildi.

Diğer İş Konseyleri