TÜRKİYE - ŞİLİ İŞ KONSEYİ

INNERCONNECTED BUSINESS SERIES CHILE-INFRASTRUCTURE

DEİK LATİN AMERİKA BULUŞMASI

Arjantin, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Küba, Meksika, Orta Amerika Ve Karayipler, Peru, Şili ve Venezuela'nın büyükelçi, başkonsolos ve ilgili temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen DEİK Latin Amerika Buluşması 13 Aralık 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlendi..

YENİ ATANAN T.C. SANTIAGO BÜYÜKELÇİSİ GÜLCAN AKOĞUZ İLE TANIŞMA TOPLANTISI

Türkiye'nin Şili Büyükelçisi Gülcan Akoğuz ile tanışma vesilesiyle düzenlenen toplantı, Şili İş Konseyi üyelerinin katılımı ile 9 Aralık 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

ŞİLİ PAZARI & İNŞAAT VE MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜ BİLGİLENDİRMESİ TOPLANTISI

Şili Pazarı & İnşaat ve Müteahhitlik Sektörü Bilgilendirme Toplantısı

DEİK/Türkiye-Şili İş Konseyi ve ProChile ile iş birliğinde, Şili İnşaat Odası (Cámara Chilena de la Construcción) heyetinin katılımlarıyla  8 Mart 2019 tarihinde İstanbul Swissotel The Bosphorus'da Şili Pazarı ve İnşaat ve Müteahhitlik Sektörü hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda gerçekleştirilen sunumlar ekte bilgilerinize sunulmaktadır. 

ŞİLİ PAZARI & İNŞAAT VE MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Coğrafi özellikleri, yatırım avantajları, şeffaf ekonomisi ve iş yapma kolaylığı ile Latin Amerika'nın en önemli azarlarından biri olan Şili'deki yeni yatırım alanları ve ülkenin inşaat ile mühendislik sektörü hakkında Türk iş insanlarını bilgilendirmek amacıyla yapılan toplantı, 8 Mart 2019'da İstanbul'da gerçekleştiirldi. Toplantı boyunca ProChile İstanbul Ticaret Direktörü Özge Tüysüzoğlu, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili Emre Aykar ve Şili İnşaat Odası Eski Başkanı Sergio Tortetti'nin Sunumları ile katılımcılar bilgilendirildi.

ŞİLİ HEYET ZİYARETİ - ARJANTİN B20 ZIRVESİ KATILIMI

Türkiye-Şili İş Konseyi Tarafından, İş Konseyi Başkanı Bahadır Balkır, İş Konseyi Başkan Yardımcısı Ali Bora İşbulan, İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Alpay Güler ve İş Konseyi Koordinatörü Melike Hocaoğlu'nun katılımlarıyla 1-3 Ekim 2018 tarihleri arasında Şili'nin başkenti Santiago'ya ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretler kapsamında; Şili'nin önde gelen kamu ve özel kurum temsilcileri ile görüşmeler yapıldı. Şili'ye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması ve pazar payımızın artması amacıyla düzenlenen ziyarette, turizm ve altyapı, inşaat ve havalimanı işletmeciliği konularındaki yatırım projeleri değerlendirildi.

DEİK/Türkiye-Şili İş Konseyi Şili Ziyareti, Mayıs 2016

DEİK/Türkiye-Şili İş Konseyi tarafından, Mayıs 2016'da Şili'ye bir ziyaret gerçekleştirilecektir.

 

Ayrıntılı bilgi için:

Melike Hocaoğlu

İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı

E-mail   : mhocaoglu@deik.org.tr

Telefon : 0212 339 5007

Şilili Profesörler ile Yuvarlak Masa Toplantısı

Şilili Profesörler ile Yuvarlak masa Toplantısı, 12 Kasım 2015, River Plaza

DEİK/Türkiye-Amerika İş Konseyi Üyesi ve Brezilya Bursa Fahri Konsolosu Silvyo Benbassat başkanlığında, Şili İstanbul Fahri Konsolosu ve DEİK/Türkiye-Şili İş Konseyi Üyesi Batu Aksoy, Şili İşletme Okulunda Öğretim Görevlisi Prof.Dr.Fanor Larrain, Şili Katolik Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar Merkezi (CEI-UC) Kurucu Direktörü Prof.Dr. Juan Emilio Cheyre, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve  Global Political Trends Center (Küresel Siyasal Eğilimler Merkezi) araştırma birimi kurucusu Prof.Dr.Mensur Akgün, Plato Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr.Suat Sönmez, New Media Company Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu, ProMexico İstanbul Temsilci Jorge Cruz, ProColombia İstanbul Temsilcisi Marcela Monroy, İş Konseyi Koordinatörü Merih Kepez ve İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı Murat Can Menteş ve Melike Hocaoğlu’nun katılımları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Trans Pasifik Ortaklığı  (TPP) hakkında kapsamlı bilgi verildi. DEİK ve Pasifik İttifakı arasında yıllık konferans düzenlenmesine karar verildi. LATAM ve THY’nin Şili’ye ortak uçuş gerçekleştirmesinde fayda olacağı belirtildi. Şili ve Türkiye arasındaki uzaklık ve kültürel farklılıklar gibi zorlulukların olduğu bu nedenle iki ülke arasındaki farkındalığı arttırmanın ekonomik politik gelişmelere de katkı sağlayacağı belirtildi. Toplantı soru cevabın ardından sona erdi.

Diğer İş Konseyleri