TÜRKİYE - KAZAKİSTAN İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-KAZAKİSTAN İŞ FORUMU, 04 MART 2022, NUR-SULTAN

Türkiye-Kazakistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 12. Dönem Toplantısı vesilesiyle KEK Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın yapacağı Kazakistan ziyareti kapsamında, 4 Mart 2022, Cuma günü Nur-Sultan'da Türkiye-Kazakistan İş Forumu'nun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Kazakistan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Alikhan Smailov'un teşrifleri ile gerçekleştirilmesi öngörülen İş Forumuna katılmayı arzu eden üyelerimizin 28 Şubat 2022, Pazartesi günü saat 18:00'e kadar bağlantıdan kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

 

Detaylı Bilgi:

Elnur Osmanov, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü, Tel.: 0212 339 50 67,

e-posta: eosmanov@deik.org.tr

Başvuru ve Katılım Koşulları:

 

  • Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.
  • İş Forumuna katılım ücretli olup, DEİK üyesi olan firma temsilcilerinin 315 ABD Doları, DEİK üyesi olmayan firma temsilcilerinin 420 ABD Doları tutarındaki ön ödemeyi (avans) aşağıdaki hesaba yatırmaları gerekmektedir:

 

Hesap Adı           DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU

Banka Adı           YAPI VE KREDİ BANKASI

Şube Adı             GALATASARAY ŞB.

Şube Kodu          495

Para Birimi          USD

Hesap No            70531331

IBAN     TR910006701000000070531331

 

Ödeme sırasında açıklama kısmında katılımcı adı soyadı ve "Kazakistan İş Forumu" yazılması gerekmektedir.

Toplam katılım bedeli kayıt oluşturarak, ön ödemeyi gerçekleştiren firma temsilcilerine ayrıca bildirilecektir.

 

  • Uçak biletleri, Nur-Sultan'da şehir içi ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine ayrıca iletilecektir.   
  • Salgın koşulları nedeniyle İş Forumuna katılım sınırlı olup, başvuru sırasına göre öncelik tanınacaktır.
  • Kazakistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 19 Şubat 2022 tarihinden itibaren geçerli olan kurallara göre, ülkeye seyahatlerde Kazakistan Cumhuriyeti'nin tanıdığı aşı pasaportuna sahip yolcular PCR testinden muaf tutulmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen aşı pasaportları Kazakistan tarafından kabul edilmektedir.
  • Aşı koşulunu karşılamayan yolcuların en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Kare kodlu test raporunun İngilizce, Kazakça veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.
KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SAPARBEKULY, İŞ KONSEYİ BAŞKANI YILDIRIM'I ZİYARET ETTİ

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, yeni seçilen Türkiye – Kazakistan İş Konseyi Başkanı Yüksel Yıldırım'ı 16 Ocak 2020 tarihinde İstanbul'da ziyaret etti.

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, İstanbul'da gerçekleşen görüşmede yeni görevinden dolayı Yüksel Yıldırım'ı tebrik ederek, başarı dileklerini iletti. Ticari diplomasi adına yeni dönemde geliştirilebilecek ortak projeler ile Türk firmalarının Kazakistan'daki yatırım faaliyetleri, hedef ve beklentileri ve ülkelerimiz arasında ticari ve ekonomik iş birliğinin artırılması imkanlarının değerlendirildiği toplantıya, Türkiye-Portekiz İş Konseyi Başkanı Özer Öz ve Türkiye – ABD İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Dr. Alp Malazgirt de katıldı.  

YENİ ATANAN T.C. NUR – SULTAN (KAZAKİSTAN) BÜYÜKELÇİSİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI, İSTANBUL

Kazakistan Cumhuriyeti'nde yeni göreve başlayacak olan Büyükelçi Sn. Ufuk Ekici ile 26 Aralık 2019 tarihinde, 11:00–13:00 saatleri arasında DEİK'te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Kat 9, Levent – İstanbul) bir tanışma toplantısı düzenlenecektir.

Bahse konu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 25 Aralık 2019, saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1124/14176 internet bağlantısında yer alan formu doldurarak, kayıt yaptırmaları rica  olunur.  

TÜRKİYE - KAZAKİSTAN İŞ FORUMU

10 Kasım 2019 tarihinde The Ritz-Carlton İstanbul otelinde (Adres: Süzer Plaza, Askerocağı Caddesi No:6, Elmadağ-Şişli) Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ve Kazakistan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Askar Mamin'in teşrifleriyle Türkiye–Kazakistan İş Forumu'nun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Stratejik hammadde ve doğal kaynaklar açısından çok zengin bir ülke olan Kazakistan'da yüksek katma değerli ve ileri teknoljiye dayalı sektörlerin geliştirilmesi politikası başarıyla uygulanmaktadır. Yatırım ikliminin iyileştirilmesi çerçevesinde alınan önlemler sayesinde ülkeye gelen yabancı yatırım hacminde önemli artış sağlanırken, Dünya Bankası tarafından yayınlanan ve iş yapma kolaylığını ölçen Doing Business 2019 raporunda Kazakistan bir önceki yıla göre 8 basamak yükselerek 190 ülke arasında 28'inci sırayı almıştır. Çin'i Batı Avrupa'ya bağlayan ulaştırma ve lojistik hattının kilit ülkesi konumunda bulunan Kazakistan komşu ülkelere göre daha avantajlı vergi düzenlemeleri ve işgücü maliyetlerine sahip olup, Avrasya Ekonomik Birliği'nin yanı sıra, Çin'in batı bölgeleri, Orta Asya ve Hazara kıyısı bulunan ülke pazarlarına doğrudan ulaşım olanağı vermektedir.

Kazakistan'dan çeşitli bakanlıklar, diğer devlet kurumları ve iş örgütlerinni üst düzey yetkilileri ile özel sektör temsilcilerinin katılımları beklenen etkinlikte Kazakistan ekonomisindeki son gelişmeler, çeşitli sektörlerde mevcut olan iş fırsatları ve yatırımcılara sağlanan teşviklerle ilgili sunumların yapılması, karşılıklı ticari ve ekonomik işbirliğinin artırılması için atılması gereken adımların değerlendirilmesi öngörülmektedir.

Bahse konu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1069/13744 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Taslak program ekte yer almakta olup, Kazakistan tarafı katılımcı listesi bilahare iletilecek ve DEİK internet sayfasında yayınlanacaktır. 

TÜRKİYE - KAZAKİSTAN İŞ FORUMU

Türkiye-Kazakistan İş Forumu, DEİK / Türkiye-Kazakistan İş Konseyi ve Kazakh Invest ev sahipliğinde 10 Kasım 2019, Pazar günü T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Kazakistan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Askar Mamin, T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, T.C. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve T.C. Ulaştırma Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ın teşrifleri ile İstanbul Ritz Carlton otelinde gerçekleştirildi. İş Forumu, "Türkiye ve Kazakistan Arasında Yeni Sinerji: İş Dünyası için Ufuklar" oturumu ile başladı. Söz konusu oturumda; Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı Sayın Tayfun Mert Sarı, Astana Uluslararası Finans Merkezi Yöneticisi Sayın Kayrat Kelimbetov, Kazakistan Cumhuriyeti Tarım Bakan Birinci Yardımcısı Sayın Aydarbek Saparov, Türkiye – Kazakistan İşadamları Birliği (TÜKİB) Başkanı Sayın Fırat Develioğlu ve Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Yatırımlar Komitesi Başkanı Sayın Rustam İsatayev konuşmacı olarak yer aldılar.

TÜRKİYE-KAZAKİSTAN İŞ FORUMU, İSTANBUL

DEİK/Türkiye – Kazakistan İş Konseyi tarafından 18 Aralık 2018 tarihinde DEİK'te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Kat: 1, Levent – İstanbul)  Türkiye – Kazakistan İş Forumu düzenlenecektir.

Kazakistan Cumhuriyeti Yatırımlar ve Kalkınma Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve yerel yönetim yetkililerinin yanı sıra, madencilik, kimya sanayii, tekstil ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren şirket temsilcilerinin katılacakları etkinlikte Kazakistan ekonomisindeki son gelişmeler, ülkenin yatırım mevzuatı ve yatırımcılara sağlanan teşvikleri konu alan sunumların yapılacak, iki ülke  firma ve kurum temsicileri arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.  

Bahse konu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 17 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 12:00'ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/818/11865 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.  

Etkinlik taslak programı ve Kazakistan heyet listesi ilişikte sunulmakta olup, kayıt yaptıran firmalarımıza nihai program ve heyet listesi ayrıca iletilecektir.

KAZAKİSTAN PETROL VE DOĞALGAZ SEKTÖRÜ TEDARİK, SATINALMA VE TAAHHÜT SÜRECI BILGILENDIRME TOPLANTISI, İSTANBUL

Dünyanın önde gelen petrol ve doğalgaz üreticilerinden olan Kazakistan'da üretim potansiyeli giderek artarken, sektörde faaliyet gösteren firmaların çeşitli ürün, makine ve ekipmanlarla endüstriyel müteahhitlik, lojistik, müşavirlik ve diğer hizmetlere olan ihtiyacı da önemli ölçüde artış göstermektedir.

Türk firmalarının bu pazardan daha fazla pay alması, ihracat potansiyelimizin ve  Kazakistan petrol sektöründeki operatörlerin kaliteli ürün ve hizmetlere erişim olanaklarının artırılması amacıyla, 23 Ekim 2018 tarihinde, 14:30 – 17:30 saatleri arasında DEİK‘te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Levent – İstanbul)Kazakistan Petrol ve Doğalgaz Sektörü Tedarik, Satınalma ve Taahhüt Süreci Bilgilendirme Toplantısıdüzenlenecektir.

Toplantıda ilgili Kazak kurumlarının temsilcileri tarafından petrol ve doğalgaz sektöründeki gelişmeler ve önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan projeler, sektörde ürün ve hizmet sağlayıcısı firmalardan beklentiler,  aralarında Tengizchevroil LLP,North Caspian Operating Company N.V., Karachaganak Petroleum Operating B.V. ve diğer firmaların bulunduğu ana operatörlerin  ön yeterlilik ve ihale süreçleri ve satınalma planları hakkında ayrıntılı sunumlar yapılacak ve katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.

Bu kapsamda, toplantıya özellikle aşağıdaki alanlarda faaliyet gösteren firmalarımızın katılımında fayda görülmektedir:

  • Petrol ve doğalgaz sektörü temsilcilerinin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet üretimi,
  • Petrol ve doğalgaz sanayii için çeşitli ürün, makine ve ekipman üretimi ve tedariği,
  • Endüstriyel mühendislik ve müteahhitlik,
  • Proje yönetimi, teknik danışmanlık ve müşavirlik.

Bahse konu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin 19 Ekim 2018, saat 18:00'a  kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/749/11573 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

TÜRKİYE-KAZAKİSTAN YATIRIM FORUMU

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in Türkiye ziyareti öncesinde, 12 Eylül 2018 tarihinde Ankara'da Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan Birinci Yardımcısı Askar Mamin ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımları ile Türkiye-Kazakistan Yatırım Forumu icra edildi.Türkiye-Kazakistan İş Konseyi ve Kazakistan Cumhuriyeti Ulusal Yatırım Kurulu Kazakh Invest iş birliğinde gerçekleştirilen etkinliğe; Samruk Kazına Ulusal Refah Fonu Başkanı Ahmetjan Yesimov, Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrakhmanov, Yatırımlar ve Kalkınma Bakanı Jenis Kasimbek, Enerji Bakanı Kanat Bozumbayev, Savunma ve Havacılık Sanayii Bakanı Beybut Atamkulov, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, DEİK Başkan Yardımcısı Mithat Yenigün, Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı Mert Sarı, Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci, Türkiye-Kolombiya İş Konseyi Başkanı Yüksel Yıldırım, Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi Başkanı Demir İnözü, her iki ülkeden iş dünyası ile kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ve 200'ün üzerinde Türk-Kazak özel sektör temsilcisi katılım sağladı.

"KAZAKHSTAN GLOBAL İNVESTMENT ROUNDTABLE” ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU

Kazakistan Hükümeti himayesinde, 3 Temmuz 2018 tarihinde Astana'da Kazakhstan Global Investment Roundtable Uluslararası Yatırım Forumu, 30 ülkeden yaklaşık 650 şirket ve kurum temsilcisinin katılımıyla düzenlendi. İkincisi yapılan ve Türkiye-Kazakistan İş Konseyinin faal şekilde katkıda bulunduğu etkinliğe T.C. Astana Büyükelçiliği Ticaret Müşavirisi Sertaç Güner, İş Konseyi Başkanı Mert Sarı, Başkan Yardımcısı Alpaslan Korkmaz, İş Konseyi Koordinatörü Elnur Osmanov ve birçoğu DEİK üyesi olan firmalarımızı temsilen yaklaşık 60 kişilik Türk heyeti iştirak etti.

TÜRKİYE-KAZAKİSTAN İŞ KONSEYİ ALMATI-ASTANA ÇALIŞMA SEYAHATİ

15-18 Mayıs 2018 tarihlerinde Türkiye-Kazakistan İş Konseyi tarafından Almatı ve Astana şehirlerine çalışma ziyareti düzenlendi. T.C. Astana Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ve Türk-Kazak İşadamları Birliği (TÜKİB) iş birliğinde gerçekleştirilen ziyaret programına Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı Mert Sarı, Yürütme Kurulu Üyeleri Kerem Mağdenli ve Abdurrahman Zeki Arifioğlu, Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı Elnur Osmanov katıldı.

TÜRKİYE-KAZAKİSTAN KADIN GİRİŞİMCİLERİ İŞ FORUMU

Kazakistan Kadın Girişimciler Konseyi Heyeti'nin Türkiye ziyareti çerçevesinde, 15 Şubat 2018'de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) Türkiye-Kazakistan Kadın Girişimciler İş Forumu gerçekleştirildi.

T.C. EKONOMİ BAKANI SAYIN NİHAT ZEYBEKCİ'NİN KAZAKİSTAN ZİYARETİ VESİLESİYLE ÖZEL SEKTÖR HEYET PROGRAMI VE TÜRKİYE-KAZAKİSTAN İŞ FORUMU, ASTANA

Kazakistan'ın başkenti Astana'da devam etmekte olan EXPO 2017 Fuarı çerçevesinde, 10 Ağustos 2017 tarihinde Türkiye Ülke Günü etkinlikleri gerçekleştirilecektir. T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin katılımları ile yapılacak etkinlikler kapsamında, aynı gün Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) katkıları ile, DEİK Türkiye-Kazakistan İş Konseyi ve Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası işbirliğinde Türkiye-Kazakistan İş Forumu düzenlenecektir.

Günümüzde Kazakistan'da yürütülen ekonomi politikalarının temel amacı ekonominin petrole ve dünya petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara olan bağımlılığını azaltmak ve 2050 yılında dünyanın rekabet gücü ek yüksek 30 ülkesi arasında yer almaktır.  Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev tarafından 14 Aralık 2012 tarihinde açıklanan ve hayatın bütün alanlarında sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen Kazakistan – 2050 Stratejisi başlıklı programa göre,  2050 yılına gelindiğinde petrol dışı sektörlerin ekonomideki payının yüzde 32'den yüzde 70'e çıkarılması ve Kazakistan'ın iş yapma kolaylığı listesinde ilk 20 üke arasına girmesi öngörülmektedir. 1992 – 2015 yılları arasında Kazakistan'a gelen doğrudan yabancı sermayenin toplam birikimli tutarı yaklaşık 260 milyar dolar olup, doğrudan yabancı yatırım girişlerinde 2012 yılından sonra ortaya çıkan ve sonraki 3 yılda devam eden gerilemenin ardından 2016 yılında yaşanan yüzde 40 oranında artış yabancı yatırımcıların Kazakistan'a olan güveninin yeniden artmakta olduğunu göstermektedir.

Bu kapsamda 9-10 Ağustos 20107 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Astana ziyareti ve İş Forumu'na iştirak etmek isteyen üyelerimizin 31 Temmuz 2017, Pazartesi günü saat 18:00'e kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/430/9110 adresli internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Ziyaret taslak programı ekte yer almaktadır. Türkiye-Kazakistan İş Forumu'nun ayrıntılı programı kayıt yaptıran şirket ve kurum temsilcilerine ayrıca iletilecektir.

Kazakistan Ekonomisi ve Yatırım Fırsatları Toplantısı, 18 Şubat 2016, İstanbul

18 Şubat 2016 tarihinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Kazakistan Ulusal İhracat ve Yatırım Ajansı (KAZNEX INVEST) işbirliğinde İstanbul InterContinental Otel’de (Adres: Asker Ocağı Cad. No:1, Taksim / İstanbul) “Kazakistan Ekonomisi ve Yatırım Fırsatları” konulu toplantı gerçekleştirilecektir. 

Kazakistan Cumhuriyeti Maliye Bakanı Sayın Bahıt Sultanov, Tarım Bakan Yardımcısı Sayın Gülmira İsayeva, Yatırımlar ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Rahim Oşakbayev ve diğer yetkililerin katılacakları toplantıda Kazakistan ekonomisindeki son gelişmeler, ülkenin yatırım mevzuatı ve yatırımcılara sağlanan teşvikleri konu alan sunumlar yapılacak, arzu eden katılımcılara Sayın Bakan ve diğer Kazakistanlı yetkililerle birebir görüşme imkanı sağlanacaktır. 

Bahse konu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 17 Şubat 2016, Çarşamba günü mesai sonuna kadar aşağıdaki internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir:  

http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/146/6349 

Katılım ücretsizdir. Program ve Kazakistan heyet listesi ekte sunulmaktadır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazakistan Ziyareti Kapsamında Özel Sektör Heyet Programı ve Türkiye – Kazakistan İş Forumu, 15 - 17 Nisan 2015

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 – 17 Nisan 2015 tarihlerinde yapacağı Kazakistan resmi ziyareti kapsamında, 16 Nisan 2015 tarihinde T. C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda Astana’da Türkiye – Kazakistan İş Forumu düzenleneceği ve etkinliğe iştirak etmek isteyen şirket ve kurum temsilcilerinin uçuş, konaklama ve Astana’da şehir içi ulaşım organizasyonunu kendilerinin üstlenmesi gerektiği bildirilmişti.

Bahse konu İş Forumu’na katılım koşulları değişmiş olup, Türkiye’den katılmak isteyenler için paket program düzenlenecek ve seyahat özel uçakla gerçekleştirilecektir. Gidiş – dönüş ve Kazakistan iç hat uçuşları (özel uçak), konaklama, transferler, tercüme hizmetleri vs. kalemleri kapsayan katılım bedeli 2.500 dolar olarak belirlenmiştir.

15 – 17 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenecek söz konusu heyet ziyaretine iştirak etmek isteyen üyelerimizin aşağıdaki internet bağlantısında yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurarak, 2.500 dolar tutarında katılım ücretinin ödendiğine dair banka dekontu, katılımcının pasaportunun ilk sayfa fotokopisi ve JPEG formatında yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf ile birlikte 14 Nisan 2015, Salı günü 12:00’ye kadar DEİK’e iletmeleri gerekmektedir:


http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/53/27

Sehayat programı ekte yer almaktadır.

 

Kazakistan – Türkiye İnşaat Forumu ve İş Görüşmeleri, 22 Nisan 2015, İstanbul

YEM Fuarcılık A. Ş. tarafından düzenlenen 38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul “Konuk Ülke Kazakistan Projesi” kapsamında, 22 Nisan 2015, Çarşamba günü saat 14:00’te “Kazakistan – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri” toplantısı gerçekleştirilecektir.

 

İki ülke üst düzey resmi yetkilileri, ilgili sektör kurumları yöneticileri ve konunun uzmanlarının konuşmacı olarak yer alacağı toplantının iş görüşmeleri bölümünde, Türk yapı malzemesi üreticisi firma yetkilileri Kazakistan’dan gelen resmi ve özel alım heyetleri ile satınalma ve işbirliği olanaklarını görüşme olanağı elde edeceklerdir.

 

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve DEİK Türkiye – Kazakistan İş Konseyi destekleri ile hayata geçirilen “Konuk Ülke Kazakistan Projesi” ve bu kapsamda düzenlenecek etkinliklerle yeni satınalma ve işbirliği fırsatları için platformlar oluşturulması ve yapı sektörü alanında iki ülke arasındaki ticari ilişkilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak “Kazakistan – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri” başlıklı toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin YEM Fuarcılık A. Ş. ile (Melek Sepil, Tel: 0212 266 70 10, E-mail: msepil@yapifuari.com.tr) iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Diğer İş Konseyleri