TÜRKİYE - ALMANYA İŞ KONSEYİ

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ ALMANYA SUNUMU, 6 ARALIK 2019, İSTANBUL

Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı Steven Young, Türkiye-Almanya ikili ilişkileri ve Almanya'daki iş yapma kültürüne dair Özyeğin Üniversitesi'nde ders verdi.

NUMOV İLE 3'ÜNCÜ PAZARLARDA İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU 2. TOPLANTISI, 3 EYLÜL 2019, İSTANBUL

Türkiye-Almanya İş Konseyi, Numov ile 3'üncü Pazarlarda İş Birliği Çalışma Grubu  2. Toplantısını Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun Genel Merkezinde 3 Eylül 2019'da gerçekleştirdi.

NUMOV (ALMAN YAKIN VE ORTADOĞU DERNEĞİ) İLE ÜÇÜNCÜ PAZARLAR ÇALIŞMA TOPLANTISI VE BERLİN’E ÇALIŞMA ZİYARETİ, 25 HAZİRAN 2019, BERLİN

JETCO kapsamındaki üçüncü pazarlarda iş birliği çalışma grubunun ilk toplantısı, 25 Haziran 2019'da Berlin'de bulunan Numov Merkezinde düzenlendi. Türkiye-Almanya İş Konseyi, söz konusu ziyaret kapsamında, BVMW Adaptasyon Merkezi'ne saha ziayreti düzenledi. NUMOV Geleneksel Gala Yemeği'ne katılım gösterildi ve ardından NUMOV ile I. Çalışma Grubu toplantısı yapıldı.

BVMW (ALMAN KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELER BİRLİĞİ) İLE TOPLANTI, 14 MAYIS 2019, İSTANBUL

Türkiye-Almanya İş Konseyi, Alman KOBI Ajansı BVMW ile 14 Mayıs 2019'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun Genel Merkezinde telekonferans gercekleştirdi. Söz konusu toplantıya, BVMW ve DEİK yetkililerinin yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi'nden temsilciler de katılım gösterdi.

TÜRKİYE-ALMANYA 1. DÖNEM JETCO TOPLANTISI VE İŞ FORUMU, 25 EKİM 2018, ANKARA

Türkiye-Almanya Ekonomik ve Ticaret Ortak Komitesi (JETCO) 1. Dönem Toplantısı kapsamında 25 Ekim 2018 Perşembe günü Ankara JW Marriott Otel'de, T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier'in katılımlarıyla "Türkiye -Almanya İş Konseyi Yuvarlak Masa Toplantısı" gerçekleştirildi.

JETCO toplantısı kapsamında Çalışma Grupları belirlenmiş olup, Türkiye-Almanya İş Konseyi ile NUMOV, 3. Pazarlarda İş birliği Çalışma Grubu kapsamında eşleştirilmişlerdir. Yuvarlak Masa Toplantısının sonucu, İş Konseyi Başkanı Sn. Young tarafından, "Birlikte Güçlüyüz (Gemeinsam sind wir stark) mesajı ile iletilmiştir.

ALMANYA YUVARLAK MASA TOPLANTISI, 27-28 EYLÜL 2018, BERLİN

T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında 27-28 Eylül 2018 tarihlerinde Almanya Yuvarlak Masa Toplantısı yapıldı. Adlon Kempinski'de düzenlenen toplantıya; T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Alman iş dünyasının üst düzey temsilcileri de katıldı.

TÜRKİYE-ALMANYA İŞ KONSEYİ'NİN STK VE THİNK TANK TEMASLARI, 26-29 EYLÜL 2018, BERLİN

Türkiye-Almanya İş Konseyi, Berlin'de 26-29 Eylül 2018'de STK ve Think Tank temaslarında bulundu. Ziyaret kapsamında, BVMW, NUMOV, ECFR gibi kurumlarla görüşülmüştür. Söz konusu organizasyon kapsamında; Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik olarak hazırlanan raporun, Alman iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları ile paylaşılması sağlandı.

TÜRK-ALMAN EKONOMİ DİYALOĞU, 14 EYLÜL 2018, BERLİN

TD-IHK tarafından, 14 Eylül 2018 tarihinde DIHK Hizmet Binasında, Türkiye-Almanya Ekonomi Diyalogu Toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya TOBB Baskanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, TD-IHK Başkanı Rolf Königs, DIHK Başkanı Dr. Eric Schweitzer ve çok sayıda iş dünyası temsilcisi katılım sağladı. Etkinliğe, Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı Steven Young, konuşmacı olarak katılım gösterdi.

ALMANYA TURİZM ETKİNLİĞİ HAZIRLIK TELEKONFERANSI, 13 NİSAN 2018, İSTANBUL

Türkiye-Almanya İş Konseyi, Almanya Turizm Etkinliği Hazırlık Telekonferansını 13 Nisan 2018'de Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Genel Merkezi'nde düzenlendi.

T.C. EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ'NİN KATILIMLARIYLA DIHK VE DEİK İŞ BİRLİĞİNDE OTOMOTİV SEKTÖRÜ YUVARLAK MASA TOPLANTISI, 28 ŞUBAT 2018, BERLİN

T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de katılımıyla 28 Şubat 2018'de Berlin'de, DIHK ve DEİK İş Birliğinde Otomotiv Sektörü Yuvarlak Masa Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Nihat Zeybekci'nin yanı sıra Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Devlet Sekreteri Matthias Machnig, DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı Steven Young ve Almanya Ticaret ve Sanayi Odası (DIHK) CEO'su Dr. Martin Wansleben de katıldı.

Hamburg ve Schleswig Holstein Ticaret ve Ulaştırma Bakanları Ziyaretleri

Diğer İş Konseyleri