TÜRKİYE - BELÇİKA İŞ KONSEYİ

BELÇİKA TİCARET HEYET ZİYARETİ, 2 ARALIK 2019, İSTANBUL

Türkiye-Belçika İş Konseyi, Belçika Ticaret Heyeti ile 2 Aralık 2019'da Belçika Başkonsolosluğu ziyaret etti.

BELÇİKA OTOMOTİV MİSYONU İLE TOPLANTI, 18 MART 2019, İSTANBUL

Türkiye-Belçika İş Konseyi, Belçika Otomotiv Misyonu ile The Marmara Hotel'de 18 Mart 2019'da bir toplantı gerçekleştirdi. AWEX ve FIT iş birliğinde düzenlenen Belçika otomotiv heyeti onuruna verilen akşam yemeğinde Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe'nin konuşmasının ardından Türkiye-Belçika İş Konseyi Başkan Yardımcısı Pınar Eczacıbaşı açılış konuşması yaptı. Eczacıbaşı, Türkiye'de iş yapma kolaylığı, Türkiye-Belçika ekonomik ilişkileri ve her iki ülke arasında otomotiv sektörüne ilişkin güncel durum hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Belçika'nın Valon bölgesinden katılan dokuz otomotiv firmasının faaliyet alanı çoğunlukla inovativ, teknolojik yazılım ve çözümler sunan profilden oluşmaktaydı. Açılış konuşmaları ve networking kokteylinin ardından akşam yemeğine geçildi ve ardından toplantı sona erdirildi.

BELÇİKA'YA İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HEYETİ ZİYARETİ VE SUPERNOVA TEKNOLOJİ ZİRVESİ'NE KATILIM, 26-28 EYLÜL 2018, BELÇİKA

Türkiye-Belçika İş Konseyi, Belçika'ya inovasyon ve girişimcilik heyet ziyaretini 25 Eylül 2018'de gerçekleştirdi. Ayrıca 26-28 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Supernova Teknoloji Zirvesi'ne katılım sağlandı. ICT ve inovasyon alanındaki ilgili kurumlarla temas ve saha ziyaretleri de yapıldı.

BELÇİKA’YA İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HEYETİ ZİYARETİ VE SUPERNOVA TEKNOLOJİ ZİRVESİ’NE KATILIM, BRÜKSEL & ANTWERP

DEİK/Türkiye-Belçika İş Konseyi ve Flaman Yatırım ve Ticaret Ajansı (FIT) iş birliğiyle 26-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Belçika'nın Brüksel ve Antwerp şehirlerine, Avrupa'nın en büyük teknoloji zirvelerinden biri olan SUPERNOVA kapsamında inovasyon ve girişimcilik heyet ziyareti düzenlenecektir.

Flaman Bölgesi, Belçika nüfusunun %58'ine sahip olup, ülkenin toplam ihracatının ise, %83'ünü gerçekleştirmektedir. Avrupa ülkelerin inovasyon performansını ölçen 2018 yılı Avrupa İnovasyon Endeksi'ne göre, Belçika, inovasyon alanındaki iş birliği ve kurulan mekanizmalar alanında lider ülke seçilmiştir. Gelişmiş Ar-Ge merkezleri, KOBİ'lerin yenilikçi çalışmaları ve kamu-özel sektör arasındaki iş birliği sayesinde Belçika, Avrupa'nın güçlü yenilikçi ülkelerinden biri haline gelmiştir. 

SUPERNOVA,  teknoloji ve inovasyon alanlarında lider isimleri, uzman iş insanlarını, girişimcileri, yatırımcıları ve araştırmacıları bir araya getiren, Avrupa'nın en büyük teknoloji zirvelerinden biridir. Bu yıl zirveye katılacak konuşmacılar arasında, Biz Stone (Twitter, Medium ve Jelly Kurucu Ortağı), Ray Kurzweil (Dünyanın önde gelen mucit, düşünür ve fütüristi), Tim Harford (Dünyanın en popüler ekonomi yazarlarından biri) gibi dünyaca ünlü isimler bulunmaktadır. SuperNova'ya katılacak firmalar, sektöre yön veren firmalar ile bir araya gelme, geleceğin teknolojileri ve iş imkânlarını keşfetme, ilham veren konuşmacılar ve potansiyel yetenekler ile tanışma imkânı yakalayacaktır. Ziyaret kapsamında SuperNova etkinliğine indirimli katılım imkânı sağlanmakta olup, detaylar ekli dosyada ve https://www.supernovafest.eu/  internet adresinde yer almaktadır. 

Heyet ziyareti kapsamında, SuperNova etkinliğinin yanı sıra, dijitalleşme ve inovasyon alanında önemli yer edinmiş çeşitli kurumlar ile temaslar ve saha ziyaretleri gerçekleştirilecek olup, bu alanda faaliyet gösteren firmalar ile görüşme imkânı olacaktır.  

Yeni teknolojiler ve girişimcilik alanında önemli fırsatların bulunduğu heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin 28 Ağustos 2018 tarihine kadar aşağıdaki başvuru formunu doldurarak, katılım bedeli olan 100 Avro'yu yatırmaları rica olunur. Konaklamaların ve uçak rezervasyonlarının katılımcılar tarafından bireysel olarak yapılması gerekmektedir. Ziyaretin detayları ve taslak program ekte bilgilerinize sunulmakta olup, detaylı bilgi için DEİK ile (İlgili kişi, Ezgi Tanrıverdi, tel: 0212 339 5062, e-posta: etanriverdi@deik.org.tr ) ile temasa geçilmesi rica olunur. 

DEİK Başvuru Formu: https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/699/11207

FLAMAN TİCARET VE YATIRIM AJANSI VE TÜRKİYE-BELÇİKA İŞ KONSEYİ ETKİNLİĞİ, 9 MAYIS 2018, İSTANBUL

Flaman Ticaret ve Yatırım Ajansı ve Türkiye-Belçika İş Konseyi iş birliği ile 9 Mayıs 2018'de Belçika Başkonsolosluğunda bir etkinlik düzenlendi.

Diğer İş Konseyleri