TÜRKİYE - İSRAİL İŞ KONSEYİ

KARŞI KANAT KURULUŞU BAŞKANI İLE TOPLANTI, 23 OCAK 2023, İSTANBUL

DEİK/Türkiye-İsrail İş Konseyi, Sinan Ak başkanlığında, Karşı Kanat Kuruluşu Başkanı Gadi Shoshan ile toplantısını 23 Ocak 2023 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdi. Toplantıda, İş Konseyi'nin faaliyetleri, ikili iş ve yatırım fırsatları değerlendirildi.

İSRAİL'İN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE TOPLANTI, 19 OCAK 2023, ANKARA

DEİK/Türkiye-İsrail İş Konseyi, Sinan Ak başkanlığında, İsrail Ankara Büyükelçisi Irit Lillian ile tanışma toplantısını 19 Ocak 2023 tarihinde Ankara'da gerçekleştirdi. Toplantıda, Türk ve İsrailli firmalar için sektörel iş birliği fırsatları ele alındı.

T.C. TEL AVİV BÜYÜKELÇİSİ İLE TOPLANTI, 1 MART 2022, ANKARA

DEİK/Türkiye-İsrail İş Konseyi, Sinan Ak başkanlığında, T.C. Tel Aviv Büyükelçisi Mekin Mustafa Kemal Ökem ile toplantısını 1 Mart 2022 tarihinde Ankara'da gerçekleştirdi. Toplantıda, İş Konseyi'nin faaliyetleri, ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve iş birliği fırsatları ele alındı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE - İSRAİL İŞBİRLİĞİ FIRSATLARI TOPLANTISI, İSTANBUL

İsrail Müteahhitler Birliği'nin önemli firma temsilcilerinden oluşan heyetinin Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret vesilesi ile 20 Kasım 2019 Çarşamba günü İstanbul'da DEİK/Türkiye-İsrail İş Konseyi ve Türkiye İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği (İMSAD) iş birliği ile İnşaat Sektöründe Türkiye – İsrail İşbirliği Fırsatları Toplantısı gerçekleştirilecektir. İsrail'de yakın gelecekte başta Tel Aviv hafif raylı taşıma sistemi, Ramat David hava üssü yakınlarında ikinci bir uluslararası havalimanı, Leviathan bölgesi doğalgazının Avrupa'ya taşınmasına yönelik farklı güzergâhlar için değerlendirilmekte olan boru hattı, Hayfa ve Nasıra şehirlerini bağlayacak hafif raylı taşıma sistemi, kapasiteleri 40-500 MW arasında değişecek termik, güneş enerjili ve rüzgâr enerjili elektrik santralleri ile Tel Aviv-Kudüs arasında yeni otoyol inşaatları olmak üzere önemli projelerin gerçekleştirilmesinin planlandığı, söz konusu projelerin müteahhitlik firmalarımız için fırsatlar yaratabileceği; ayrıca anılan ülkenin inşaat malzemeleri pazarının büyük ölçüde ithalata dayalı olduğundan ihracatçılarımız için de önemli potansiyel arz etmektedir. Bu çerçevede, İsrail Müteahhitler Birliği tarafından planlanan heyet ziyaretinin gerek müteahhitlik hizmetleri gerek inşaat malzemeleri sektörlerimiz itibariyle değerlendirilmesinde fayda görülmektedir. Ekte taslak programı paylaşılan ve ikili firma görüşmelerinin de gerçekleşeceği söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, aşağıda yer alan kayıt formunu 8 Kasım 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar doldurması rica olunur.

Kayıt formu: https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1066/13701

Detaylı bilgi için irtibat kişisi: Sn. Başak Doyum, DEİK Avrupa İş Konseyleri Koordinatörü bdoyum@deik.org.tr +90 212 339 50 90

TURKEY-ISRAEL RELATIONS IN CHALLENGING TIMES, 3 EKİM 2018, İSTANBUL

İstanbul'da düzenlenen etkinlik, 3 Ekim 2018'de gerçekleştirildi. Türkiye-İsrail Sivil Toplum Forumu tarafından organize edilen etkinlik kapsamında 2019 yılının başında gerçekleşmesi beklenen bir sonraki etkinliğe hazırlık olması amacıyla, iki taraflı ve kurumsal iş birliği yaratmakta karşılaşılan zorluklara karşı çözüm ve fikir önerilerin istişare edildiği yuvarlak masa toplantısı düzenlendi.

Sivil toplum kuruluşları, akademik camia ve köşe yazarlarının da katılım gösterdiği toplantıya panelist olarak katılan Türkiye-İsrail İş Konseyi Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu, Türkiye-İsrail ilişkilerinde iş dünyası ve sivil toplumun yeri, katkıları konusunda tecrübe ve fikirlerini paylaştı. Bu kapsamda, DEİK'i tanıtma ve Türkiye-İsrail İş Konseyi geçmiş ve mevcut çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ 70. YIL RESEPSİYONUNA KATILIM, 3 MAYIS 2018, ANKARA

İsrail Büyükelçiliğinde 3 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen İsrail Büyükelçiliği 70. Yıl Resepsiyonuna, Türkiye-İsrail İş Konseyi Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu katılım sağladı.

İSRAİL İSTANBUL BAŞKONSOLOSU YOSEF LEVİ-SFARİ ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ, 2 MAYIS 2018, İSTANBUL

Türkiye-İsrail İş Konseyi Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu'nun katılımıyla İsrail İstanbul Başkonsolosu Yosef Levi-Sfari Onuruna Akşam Yemeği 2 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul'da düzenlendi.

Diğer İş Konseyleri