TÜRKİYE - İTALYA İŞ KONSEYİ

DEİK EU TALKS: TURKEY-ITALY-EU RELATIONS IN THE POST-COVID ERA

“TURKEY BEHİND THE SMOKE SCREEN” ETKİNLİĞİ, 18 HAZİRAN 2019, ROMA

18 Haziran 2019 tarihinde Roma'da düzenlenen etkinliğe; Türkiye-İtalya İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Ufuk Cemal Bali, ana konuşmacı olarak katılım gösterdi.

T.C. SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMCISI HASAN BÜYÜKDEDE VE İTALYAN TİCARET VE TANITIM AJANSI (ITA) İSTANBUL MÜDÜRÜ ANİELLO MUSELLA İLE TOPLANTI, 22 NİSAN 2018, İSTANBUL

İtalya'nın, tarım, sanayi ve çevre bütünleşmesinde rol model bir ülke olduğu ve İtalya'nın bu deneyiminden Türkiye'nin de faydalanması gerektiğine dair yapılan istişare toplantısı, 22 Kasım 2018'de İstanbul'da yapıldı.

“TÜRKİYE-İTALYA GÜVEN ZİNCİRİ IŞIĞINDA 2019 EKONOMİSİNE BAKIŞ PANELİ”, 18 EKİM 2018

İtalyan Ticaret Odası Derneği tarafından, 18 Ekim 2018'de Türkiye-İtalya İş Konseyinin iş birliğinde düzenlenen söz konusu etkinlikte, Türkiye-İtalya İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay ana konuşmacı olarak katılım gösterdi.

 

TÜRKİYE-İTALYA YENİLENEBİLİR ENERJİ SEKTÖRÜNDE İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI SEMİNERİ VE İKİLİ GÖRÜŞMELER, 28 MART 2018, İSTANBUL

İtalyan Ticaret Merkezi ITA tarafından, DEİK/Türkiye-İtalya İş Konseyi işbirliğiyle 28 Mart 2018 tarihinde Milano'da "Türkiye-İtalya Yenilenebilir Enerji Sektöründe İşbirliği Fırsatları" Semineri ve ikili görüşmeler etkinliği düzenlendi.

İtalya Başbakanı Sn. Matteo Renzi’nin Türkiye Ziyareti Vesilesiyle “Türkiye-İtalya İş Forumu”, 12 Aralık 2014, İstanbul

İtalya Başbakanı Sayın Matteo Renzi ve beraberindeki Bakan ve iş adamı heyetinin Türkiye ziyareti vesilesiyle, 12 Aralık 2014 Cuma günü, 10:00-15:00 saatleri arasında Wyndham Grand İstanbul Hotel’de “Türkiye-İtalya İş Forumu” düzenlenecektir. Anılan İş Forumu’nu, T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Adnan Yıldırım hitaplarıyla onurlandıracaktır.

İtalya’nın Türkiye’nin toplam ihracatındaki payı %4.4, ithalatındaki payı ise %5.1 seviyesindedir. Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında İtalya; Almanya, Irak, İngiltere ve Rusya’nın ardından 5. sırada yer almaktadır. Benzer şekilde, İtalya Türkiye’nin Almanya, Rusya Federasyonu ve Çin’den sonra en büyük dördüncü ticaret ortağıdır.

Anılan ziyarete katılan İtalyan firmalar bankacılık, savunma, havacılık, ulaşım, uzay teknolojileri, enerji, beyaz eşya, otomotiv ve yedek parçaları, gıda, inşaat, ilaç sanayi ve sigortacılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir. İtalyan firmaların listesi ve taslak program ekte yer almaktadır. Toplantı kapsamında Türkçe-İtalyanca simultane tercüme hizmeti sağlanacaktır.

Bu çerçevede, ikili ekonomik ilişkiler açısından önem taşıyan bu Forum’a katılımınızı diler, katılım teyitlerinizin ekte yer alan katılım formu aracılığıyla en geç 10 Aralık 2014 Çarşamba gününe kadar DEİK’e (Neslihan Onuralp, tel: 0212 339 50 17; e-posta: nonuralp@deik.org.tr ) iletilmesini rica ederim.
Ek : Katılım formu
Taslak Program
İtalyan Firma Listesi

''Hedef İtalya-İtalya'ya Yatırım'' Toplantısı

DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi, İtalya Büyükelçiliği ve İtalya Yatırım Ajansı Invitalia işbirliğinde, İtalya’ya yönelik yabancı yatırımları teşvik etmeye yönelik bazı uygulama ve tedbirleri içeren ‘’Destinazione Italia’’ projesi kapsamında somut yatırım ve işbirliği olanaklarının anlatılacağı ‘’Hedef İtalya-İtalya’ya Yatırım’’ toplantısı, 16 Nisan 2014 tarihinde 09:00-12:00 saatleri arasında Venedik Sarayı, Beyoğlu İstanbul’da düzenlenecektir.

Anılan toplantıda İtalya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Carlo Calenda’nın onurlandırması öngörülen toplantıda, toplam değeri 100 milyon euro’nun üzerindeki turizm, tarım, yenilenebilir enerji, ilaç-medikal sanayi, ICT, mücevher &kuyumculuk, gayrimenkul, inşaat, gemicilik, gıda, tekstil, havalimanı işletmeciliği sektörlerinde İtalya’daki yatırım fırsatları, somut işbirliği olanakları ve satışa çıkarılan şirketler hakkında detaylı bilgi paylaşılacaktır. Toplantının taslak programı, İtalya’daki yatırım fırsatlarına ilişkin firma listesi ekte bilgilerinize sunulmuştur. İkili görüşme yapmak isteyen katılımcıların formda belirtmeleri önemle rica olunur.

Bu çerçevede, anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılım formu aracılığıyla 11 Nisan 2014 Cuma gününe kadar DEİK’e (Neslihan Kilit, e-mail: nkilit@deik.org.tr, tel: 0212 339 50 17) ve/veya İtalyan Büyükelçiliği’ne (e-mail: commerciale.ambankara@esteri.it; tel: 0312 457 42 75) başvurmaları gerekmektedir.

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün İtalya Resmi Ziyareti

Diğer İş Konseyleri