TÜRKİYE - K.K.T.C. İŞ KONSEYİ

KKTC'NİN 36. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ RESEPSİYONU, 15 KASIM 2019, İSTANBUL

Türk ve Kuzey Kıbrıslı paydaşların katılımları ile 15 Kasım 2019 tarihinde İstanbul'da resepsiyon düzenlendi.

KUZEY KIBRIS TURİZM RESEPSİYONU, 30 TEMMUZ 2019

KKTC Başbakanı Ersin Tatar ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel'in teşrifleriyle 30 Temmuz 2019'da gerçekleştirilen resepsiyonda aynı gün düzenlenen Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Toplantısı değerlendirildi ve iki ülke ilişkileri, turizm sektöründe yaşanan sorunlar dile getirildi.

T.C. LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ A. MURAT BAŞÇERİ İLE GÖRÜŞME, 5 TEMMUZ 2019

DEİK'i temsilen Türkiye-K.K.T.C. İş Konseyi Başkanı Nazım Hikmet'in katılım sağladığı toplantı, 5 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşti. Söz konusu toplantı kapsamında, Kıbrıs'taki mevcut ekonomik sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı ve İş Konseyinin hazırlamış olduğu ekonomik öneri dosyası sunuldu.

TÜRKİYE-KKTC İŞ KONSEYİ İSTİŞARE TOPLANTISI, 18 HAZİRAN 2019, ANKARA

18 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sunulmak üzere KKTC'de ekonomik alanda gerçekleştirilmesi önerilen reformlar dile getirildi.

KKTC MALİYE BAKANI SERDAR DENKTAŞ İLE TOPLANTI, 25 NİSAN 2018, LEFKOŞA

Türkiye-KKTC İş Konseyi Lefkoşa temasları kapsamında KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile 25 Nisan 2018 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantı; İş Konseyi Başkanı Nazım Hikmet, Başkan Yardımcıları Serdar Eldemir, Servet Kaçamak ve İş Konseyi Koordinatörü Aycan Damalı'nın katılımlarıyla düzenlendi.

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI İLE TOPLANTI, 25 NİSAN 2018, LEFKOŞA

Türkiye-KKTC İş Konseyi, Lefkoşa temasları kapsamında KKTC Türk Ticaret Odası (KTTO) ile 25 Nisan 2018 tarihinde bir toplantı gerçekleştirdi. Söz konusu toplantıya KTTO Başkanı Turgay Deniz, İş Konseyi Başkanı Nazım Hikmet, Başkan Yardımcıları Serdar Eldemir, Servet Kaçamak ve İş Konseyi Koordinatörü Aycan Damalı katılım sağladı.

KKTC BAŞBAKANI TUFAN ERHÜRMAN İLE TOPLANTI, 25 NİSAN 2018, LEFKOŞA

Türkiye-KKTC İş Konseyi Lefkoşa temasları kapsamında KKTC Başbakanı Tufan Erhürman ile 25 Nisan 2018 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya İş Konseyi Başkanı Nazım Hikmet, Başkan Yardımcıları Serdar Eldemir, Servet Kaçamak ve İş Konseyi Koordinatörü Aycan Damalı katılım sağladı.

KKTC EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ÖZDİL NAMI İLE TOPLANTI, 24-25 NİSAN 2018, LEFKOŞA
Türkiye-KKTC İş Konseyi Başkanı Nazım Hikmet ile Başkan Yardımcıları Serdar Eldemir ve Servet Kaçamak, İş Konseyi Koordinatörü Aycan Damalı 24-25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen Lefkoşa ziyareti kapsamında KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami ile bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Türkiye ve KKTC arasında geniş katılımlı bir iş forumunun gerçekleştirilmesi önerilerek, Ekonomi ve Enerji Bakan Özdil Nami'nin bir İstanbul programı kapsamında söz konusu forumun gerçekleştirilebileceği değerlendirildi.
T.C. LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ DERYA KANBAY İLE TOPLANTI, 24 NİSAN 2018, LEFKOŞA

Türkiye-KKTC İş Konseyi Lefkoşa temasları kapsamında T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ile 24 Nisan 2018 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya İş Konseyi Başkanı Nazım Hikmet, Başkan Yardımcıları Serdar Eldemir, Servet Kaçamak ve İş Konseyi Koordinatörü Aycan Damalı katılım sağladı. Toplantı kapsamında Türkiye ve KKTC arasında gümrük sorunları ve tarife sınırları görüşüldü.

Diğer İş Konseyleri