TÜRKİYE - SLOVAKYA İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-SLOVAKYA İŞ KONSEYİ BRATISLAVA TEMASLARI VE TÜRK GÜNÜ, 19-21 TEMMUZ 2019, BRATISLAVA

Türkiye-Slovakya İş Konseyi Bratislava temasları,19-21 Temmuz2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.T.C.Bratislava Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Türk Günü etkinliğine sponsorluk ve katılım desteği verildi.

YENİ BAŞKONSOLOS İLE TANIŞMA YEMEĞİ, 14 HAZİRAN 2019, İSTANBUL

Türkiye-Slovakya İş Konseyi üyelerinin yeni başkonsolos ile tanışması amacıyla 14 Haziran 2019 tarihinde İstan- bul'da yemek düzenlendi.

SLOVAKYA BAŞKONSOLOSU JOZEF ŠESTÁK ONURUNA ÖĞLE YEMEĞI VE TÜRKIYE-SLOVAKYA İŞ KONSEYI TOPLANTISI, 19 ARALIK 2018, İSTANBUL

Slovakya Başkonsolosu Jozef Šesták ile veda yemeği ve Türkiye-Slovakya İş Konseyi Toplantısı, 19 Aralık 2018 tarihinde İstanbul'da düzenlendi.

TÜRKİYE-SLOVAKYA İŞ ADAMLARI HEYETİ İKİLİ GÖRÜŞMELER, 13 MART 2018, İSTANBUL

Türkiye-Slovakya İş Konseyi, Türkiye-Slovakya İş Adamları Heyeti ile ikili görüşmelerini İstanbul'da 13 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Slovakya Başbakanı Robert Fico’nun ziyareti vesilesiyle Türkiye-Slovakya İnovasyon ve Teknoloji Forumu

Slovakya Başbakanı Robert Fico’nun Türkiye’ye resmi ziyareti vesilesiyle 14 Mayıs 2015 Perşembe günü 12:30-16:00 saatleri arasında TOBB Plaza / İstanbul’da Türkiye-Slovakya İnovasyon ve Teknoloji Forumu düzenlenecek olup toplantı taslak programı ve Slovak heyet listesi ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Ziyaret kapsamında ülkemizi ziyaret edecek olan heyette Slovakya’nın önemli enerji (enerji verimliliği), inşaat (mimarlık) ve altyapı, otomotiv ve yan sanayi, elektrikli makine ve cihazlar, mühendislik, metalurji, kimya sanayi, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmaları yer almakta olup bu firmalar aynı zamanda inovasyon ve ar-ge yatırımlarıyla da öne çıkmaktadırlar. Slovakya’da Avrupa Birliği Horizon 2020 programı çerçevesinde 2014 ve 2020 yılları arasında 80 milyar Euro ar-ge yatırımı gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Slovakya’da inovasyon ve teknoloji alanlarında işbirliği imkanlarını değerlendirmeyi arzu eden firma temsilcilerinin 12 Mayıs 2015 Salı günü mesai bitimine kadar aşağıda yer alan internet bağlantısı üzerinden başvuru formunu doldurarak ödeme dekontlarını DEIK’e (Dilek Tuna; dtuna@deik.org.tr) iletmeleri rica olunur.

Başvuru formuna erişim için: http://anket.deik.org.tr/Anket/64 

Diğer İş Konseyleri