TÜRKİYE - ANGOLA İŞ KONSEYİ

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ANGOLA’YA RESMİ ZİYARETİ KAPSAMINDA ANGOLA-TÜRKİYE İŞ FORUMU, 18 EKİM 2021 | LUANDA

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 17-18 Ekim 2021tarihlerinde Angola'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi öngörülmektedir. Bu bağlamda, 18 Ekim 2021 Pazartesi günü, Kurulumuz organizasyonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle başkent Luanda'da bir İş Forumu gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

30 milyonu aşan nüfusu, sahip olduğu rezervler ile kıtanın en büyük ikinci petrol üreticisi olan Angola ile ülkemiz arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 187 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.  Ülkemiz, Angola'ya ağırlıklı olarak başta değirmencilik ürünleri olmak üzere gıda, makine ve ekipmanları, plastik, demir-çelik gibi ürün gruplarında ihracat gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, Angola'dan hayvan yemi, ağaç ve türevi ürün gruplarında ithalat yapılmaktadır. Tekstil, deri ve deri mamulleri, madencilik, enerji ve inşaat gibi sektörlerde ülkemiz iş dünyası açısından Angola'da önemli fırsatlar olduğu değerlendirilmektedir.

Bu minvalde, uçak bileti ve konaklama rezervasyonları katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecek olup,  Kurulumuz tarafından sağlanacak transferler için önerilen uçuş ve otel bilgisi bilahare paylaşılacaktır.

Söz konusu İş Forumu'na katılmayı arzu eden üyelerimizin 13 Ekim 2021, Çarşamba günü saat 18:00'e kadar bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurarak ödeme dekontunu africa@deik.org.tr e-posta adresine iletmeleri önemle rica olunur.

İletişim:Yıldırım Kaan Karakayalı |İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı

E-posta:africa@deik.org.tr| Tel: 0212 339 50 04

Katılım Koşulları:

 1. Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.
 2. Uçak biletleri ve konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak sağlanacaktır.
 3. Başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz bir biçimde doldurulması, özellikle firmalarımızın ilgili ülkelerde yaptığı/planladığı faaliyetler ile yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini paylaşması önem arz etmektedir. Söz konusu bilgiler Cumhurbaşkanlığı ve ilgili Bakanlıklar ile paylaşılacaktır.
 4. Katılımcı kataloğunda yer alacak firma profilleri İngilizce olarak yayınlanacak olup ilgili bilgilerin (maksimum 300 kelime) formda belirtilmesi önem arz etmektedir.
 5. Katılım ücretleri ve detaylar aşağıda yer almaktadır.
  1. DEİK üyesifirmalar için;
   • Paket program ücreti 680 ABD Doları'dır. Bu ücret, belirtilen uçuşlar ve otel bilgisi doğrultusunda Havalimanı-Otel-Havalimanı şehir içi transferi, İş Forumu'na katılım, yemek ve tercüman hizmetlerini içermektedir.
  2. DEİK üyesi olmayanfirmalar için;
   • Paket program ücreti 850 ABD Doları'dır. Bu ücret, belirtilen uçuşlar ve otel bilgisi doğrultusunda Havalimanı-Otel-Havalimanı şehir içi transferi, İş Forumu'na katılım, yemek ve tercüman hizmetlerini içermektedir.
  3. Yerinden katılım;
   • Yerinden katılım ücreti 400 ABD Doları'dır. Bu ücret, sadece İş Forumu'na katılımı içermektedir.  
 6. Uçuş ve otel bilgisi henüz ilgili makamlarca teyit edilmediğinden bilahare bilgilendirme yapılacaktır.
 7. Ödeme seçenekleri, formu doldurduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya kredi kartı ile yapılabilmektedir. Havale ile yapılan ödemelerde açıklama kısmında katılım detayları (katılımcı adı-soyadı ve "Angola İş Forumu") belirtilmelidir.
 8. Başvuru ve ödemeler için son tarih 13 Ekim 2021, Çarşamba'dır. Katılımcıların bu tarihten sonra başvurularını iptal etmeleri durumunda ödemelerinin iadesi mümkün olmayacaktır. Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.
 9. Angola için sarıhumma aşısı gerekmekte olup seyahat süresince katılımcılarımızın aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları zaruridir. Sarıhumma aşısı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne (www.seyahatsagligi.gov.tr) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır.
 10. Kovid-19 önlemleri çerçevesinde Angola'ya girişte son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz edilmesi zorunludur.
 11. Angola'ya seyahatte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizeye tabi olmaları nedeniyle ziyarete katılacak iş insanlarımızın vizelerinin, geçerlilik süresi devam eden pasaportlarında bulunması önem arz etmektedir (Not: Dışişleri Bakanlığımız aracılığıyla katılımcılarımıza kapıda vize sağlanması için görüşmeler yapılmaktadır. Bu konuda bir gelişme olması halinde tekrar bir duyuru yapılacaktır)
 12. Katılımcılarımızın vize başvurularını Vize İşlem Merkezi üzerinden gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Vize ücreti ve takibi katılımcıya ait olup, vize alınamaması durumunda gezi ücreti iade edilemeyecektir.
 • Meltem Karaca, Vize Departman Müdürü

GSM: 90 553 807 92 34 / E-posta: meltem@vizeislemmerkezi.com

 • Uğur Mert, Genel Müdür

GSM:   0544 332 21 55 / E-posta: ugurmert@vizeislemmerkezi.com

TÜRKİYE-ANGOLA INTERCONNECTED BUSINESS

ANGOLA-TÜRKİYE GÜNÜ ETKİNLİĞİ, 9 KASIM 2019, ANKARA

Türkiye-Angola İş Konseyi Başkanı Abdullah Eriş, Türkiye-Angola İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Angola Büyükelçisi Jose Patricio, Angola İş Diplomasından Sorumlu Büyükelçi Fransisco Cruz ve 15 firmanın katılımı ile 9 Kasım 2018 tarihinde her iki ülke arasındaki potansiyel yatırım ilişkilerinin ve fırsatlarının değerlendirildiği Angola-Türkiye Günü etkinliği gerçekleştirildi. Ülkenin yenilenebilir enerji programı ve teşvik programı hakkında bilgilerin paylaşıldığı toplantıda Abdullah Eriş, Angola firmaları ile iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

TÜRKİYE-ANGOLA İŞ KONSEYİ BAŞKANI ABDULLAH ERİŞ'İN LUANDA TEMASLARI, 1-4 EYLÜL 2019, LUANDA

Türkiye-Angola İş Konseyi, 1-4 Eylül 2019 tarihlerinde Angolalı Bakanlar ve Türk diplomatik temsilcilikleri ile birebir temas kurulması hedefiyle Türkiye-Angola İş Konseyi Başkanı Abdullah Eriş'in Luanda temasları gerçekleştirildi. Luanda'da gerçekleştirilen ziyaret kapsamında; DEİK üyeleri tarafından tedarik edilebilecek ürün, hizmetler ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine dair önemli konular ele alındı.

ANGOLA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JOSE GONÇALVES MARTINS PATRICIO İLE GÖRÜŞME, 11 TEMMUZ 2019, İSTANBUL

Türkiye-Angola İş Konseyi, 11 Temmuz 2019 tarihinde Angola Ankara Büyükelçisi Jose Gonçalves Martins Patricio ile görüşme gerçekleştirildi. İstanbul'da yapılan görüşmede, Türkiye-Angola ikili ekonomik ilişkileri, iş birliği imkânları ile Angola İş Konseyi faaliyetleri kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu. Görüşmede Büyükelçi Patricio; iki ülke arasında ticaret, askeriye ve havacılık alanlarında antlaşmalar yapmaya hazır olduklarını belirtti.

ANGOLA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JOSE GONÇALVES MARTINS PATRICIO İLE GÖRÜŞME, 7 MAYIS 2019, ANKARA

Türkiye-Angola İş Konseyi, 7 Mayıs 2019 tarihinde Angola Ankara Büyükelçisi Jose Gonçalves Martins Patricio ile görüşme gerçekleştirildi. Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın ile Angola Ankara Büyükelçisi Jose Gonçalves Martins Patricio'nun Angola'daki yatırım imkânları üzerine istişarede bulunduğu görüşme Ankara'da yapıldı.

DOING BUSINESS WITH ANGOLA ETKİNLİĞİ, 13 MART 2019

Türkiye-Angola İş Konseyi'nin katılımı ile 13 Mart 2019 tarihinde "Doing Business with Angola" etkinliği gerçekleştirildi. Angola'da yatırım fırsatlarının ve iş imkânlarının değerlendirildiği ve Ankara'da gerçekleştirilen etkinliğe; Türkiye-Angola İş Konseyi üyeleri Ahmet Yardımcı, Ahmet Özhindi ve Şemseddin Ulusoy katıldı.

ANGOLA HEYET PROGRAMI, 10-14 MART 2019, LUANDA

Türkiye-Angola İş Konseyi, 10-14 Mart 2019 tarihleri arasında Angola Heyet Programı kapsamında karşı kanat kuruluşuna ziyaret gerçekleştirildi. Türkiye-Angola İş Konseyi Başkanı Abdullah Eriş ve Türkiye-Angola İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Ali Çiftçioğlu'nun katılım sağladığı Angola Heyet Programı, Angola'nın başkenti Luanda'da düzenlendi. Ziyaret kapsamında, 13 Mart 2019 tarihinde T.C. Luanda Büyükelçisi Alp Ay ve Luanda Ticaret Müşaviri Yasin Şeker'in katılımıyla Angola Tarım Bakanı Marcos Alexandre Nhunga ile iki ülke arasında gerçekleştirilebilecek projeler üzerinde değerlendirmelerde bulunulan bir toplantı düzenlendi.

ANGOLA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞME, 14 ŞUBAT 2019, ANKARA

Türkiye-Angola İş Konseyi organizasyonu ile 14 Şubat 2019 tarihinde, Türkiye-Angola arasındaki ekonomik ve ticari faaliyetler ile karşılıklı iş birliğini geliştirme amaçlı bir görüşme gerçekleştirildi. Angola Ankara Büyükelçisi ile Ankara'da gerçekleştirilen görüşmede, iki ülke arasındaki yatırım ve iş birliği fırsatları değerlendirildi ve iki ülke arasında ekonomik faaliyetlerin geliştirilmesi yönünde temaslarda bulunuldu.

YENİ ATANAN T.C. LUANDA BÜYÜKELÇİSİ ALP AY İLE İSTİŞARE TOPLANTISI, 10 OCAK 2019, ANKARA

Türkiye-Angola İş Konseyi, 10 Ocak 2019 tarihinde Türkiye-Angola İş Konseyi'nin Angola'da 2019 yılı faaliyetlerinin planlandığı, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler ile ticari durumun ve iş birliklerinin kazan-kazan ilkesi doğrultusunda artırılma yöntemlerinin belirlendiği, T.C. Luanda Büyükelçiliği'nin Türk yatırımcılara Angola'daki yatırım fırsatları konusunda bilgi verdiği ve Angola'ya düzenlenecek ziyaretin ön planlaması hakkında değerlendirmelerde bulunulan toplantı Ankara'da gerçekleştirildi.

YENİ ATANAN LUANDA BÜYÜKELÇİSİ ALP AY İLE TANIŞMA TOPLANTISI, 3 ARALIK 2018, İSTANBUL

Türkiye-Angola İş Konseyi, 3 Aralık 2018 tarihinde T.C. Luanda Büyükelçisi Alp Ay ile Afrika İş Konseyi üyeleri arasında tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda; Angola'nın güncel ekonomik ve siyasi durumu ile Türkiye-Angola ikili ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulunuldu. İş Konseyi Üyeleri Angola'da gerçekleştirdiği ve hayata geçirmeyi planladığı çalışmalarıyla da ilgili istişarede bulunulan toplantı, İstanbul'da gerçekleştirildi.

TÜRKİYE – ANGOLA İŞ KONSEYİ LUANDA TEMASLARI

TÜRKİYE – ANGOLA İŞ KONSEYİ  LUANDA TEMASLARI

14- 20 Temmuz 2018

DEİK/ Türkiye- Angola İş Konseyi organizasyonu ile 14-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında Angola'daki iş ve yatırım fırsatlarına yönelik bir keşif heyeti gerçekleştirildi. Heyet programı, DEİK/Türkiye-Angola İş Konseyi Başkanı Abdullah Eriş başkanlığında ve İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Görkem Alapala ve Ahmet Yardımcı'nın katılımı ile icra edildi. Heyet Luanda'da ilgili kurum ve kuruluşları temaslarını gerçekleştirerek, pazar ve iş fırsatları hakkında detaylı bilgiler edindi ve ilgili alanlarda firma temsilcileriyle ikili iş görüşmelerinde bulundu.

 

Diğer İş Konseyleri