TÜRKİYE - KÜBA İŞ KONSEYİ

Kuruluş Yılı:  2016
Kurucu Başkan: Mehmet Kutman

Türkiye Tarafı Başkanı: Oğuz Satıcı
Firma ve Unvanı: Global Liman İşletmeleri A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi
Karşı Kanat Başkanı:
Karşı Kanat Kuruluşu:

Küba'ya Devletki ilk resmi ziyaret TC Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2015 yılında gerçekleştirilmiştir. Bu DEİK tarafından düzenleme iş Forumu içinde, iki ülke bakanlarının odasında, DEİK Başkanı Ömer Civan Vardan ile Küba Ticaret (CCC) başkanı Orlando Hernán tarafından DEİK ile CCC arasında bir anlaşma imzalanmıştır.

Ülke Bölgesinin % 90'ından fazla kontrol sistemidir. 1995 yılında Dünya Ticaret'ne üye olan Küba, bu gelecek vergilerini oluşturacak. MFN'de sahip olunan olmayan da tercihli ticaret alıştığına sahip olmayan da tercihli ticaret anlaşması olmadığında kullanılan daha fazla oranda bir ulaşım rotası uygulamasından genel kullanım, Türkiye'nin de yer aldığı DT'ye üyelerden biridir. 1995 yılından sonra dönüştürülebilir bir para birimi kullanılabilir.

Batılı şirket ile ortak yatırım hedefi 1982 yılından itibaren yapılacak olan 50 Sayılı Yatırım Yasası'ndan 2003 yılından itibaren yapılacak olan projeyle gerçekleştirilmektedir. Turizm yatırımlarının toplam içinde % 68 paya sahip olduğu Küba'da; Minbas, Minaltur, Micons, Minil, Minal, Minagri, Min gibi devletlerin üretim konusunda oldukça benzer olan Minla işbirlikleri mevcuttur.

Diğer İş Konseyleri