TÜRKİYE - FRANSA İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-FRANSA İŞ KONSEYİ ÜÇÜNCÜ ÜLKELERDE YATIRIM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, 12 ŞUBAT 2019, İSTANBUL

BPIFRANCE ziyareti vesilesiyle gerçekleştirilen "Türkiye-Fransa İş Konseyi Üçüncü Ülkelerde Yatırım Bilgilendirme Toplantısı", 12 Şubat 2019'da İstanbul'da yapıldı.

TÜRKİYE-FRANSA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI, 23 KASIM 2018, İSTANBUL

Türkiye-Fransa İş Konseyi Toplantısı, 23 Kasım 2018'de İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantıda, dönem faaliyetleri planlaması yapıldı.

FRANSA-TÜRKİYE İŞ FORUMU, 10 NİSAN 2018, PARİS

Fransa-Türkiye İş Forumu, 10 Nisan 2018'de Paris'te düzenlendi. Söz konusu forumda, iki ülke arasındaki ticari ilişkiler kapsamlı bir şekilde ele alındı.

FRANSA ULUSAL MECLİSİ FRANSA-TÜRKİYE DOSTLUK GRUBU BAŞKANI TÜRKİYE ZİYARETİ, 15 MART 2018, İSTANBUL

Fransa Ulusal Meclisi Fransa-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Stephane Teste ve beraberindeki heyet, 15 Mart 2018'de Türkiye'yi ziyaret etti. Türkiye-Fransa İş Konseyi, Türkiye-Fransa arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıyı İstanbul'da gerçekleştirdi. 

TÜRKİYE-FRANSA İŞ KONSEYİ ÇALIŞMA YEMEĞİ, 14 ŞUBAT 2018, İSTANBUL

Türkiye-Fransa İş Konseyinin çalışma yemeği; Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries'ın ev sahipliğinde Türkiye-Fransa İş Konseyinin katılımıyla gerçekleştirildi. 14 Şubat 2018'de düzenlenen etkinlikte, iki ülke arasındaki iş birliği olanakları ve yaşanan sorunlar görüşüldü.

Çalışma yemeğinde konuşan Büyükelçi Fries, Fransa ve Türkiye arasındaki güçlü ekonomik ilişkilerin daha da gelişmesini arzu ettiklerini belirtti. Büyükelçi aynı zamanda; akıllı şehirler, sağlık, denizcilik ve ileri teknoloji gibi sektörlerde de iki ülke için iş birliklerin arttırılmasına yönelik fırsatların bulunduğunu anımsattı.

DEİK Başkanı Nail Olpak ise Türkiye-Fransa iş birliğinde üçüncü ülkelerde başarılı projeler gerçekleştirilebileceğini ifade ederek, önümüzdeki dönemde de bu yöndeki çalışmalara devam edileceğini belirtti. Olpak ayrıca; Gümrük Birliği'nin güncellenmesi sürecinde Fransa'nın desteğinin de önemli olduğunu söyledi.

Etkinlikte söz alan bir diğer isim Türkiye-Fransa İş Konseyi Başkanı Sani Şener de geçtiğimiz Aralık ayında MEDEF tarafından gerçekleştirilen Türkiye ziyaretinin olumlu yansımaları olduğunu söyledi ve İş Konseyi iş birliğiyle gerçekleştirilmiş olan toplantının da faydalı bulunduğunu dile getirdi. Etkinlikte sona yaklaşılırken Türkiye-Fransa İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Büyükelçi'ye Türkiye'deki başarı ve sıkıntılarına ilişkin bilgi verdi. Bu kapsamda; hayvan ticaretindeki sorunlar, altyapı ve ulaşım projelerinde (devlet garantisi alınamaması nedeniyle) finansman sıkıntısı ve ihalelerin TL üzerinden yapılmasının yarattığı dezavantajlar gibi birçok sorun masaya yatırıldı.

Kentsel Dönüşüm Projelerinde Türk-Fransız İşbirliği Toplantısı

DEİK/Türk-Fransız İş Konseyi işbirliğiyle, 23 Eylül 2014 tarihinde, Grand Hyatt Otel İstanbul'da, "Kentsel Dönüşüm Projelerinde Türk-Fransız İşbirliği / Sürdürülebilir Şehircilik Sempozyumu" düzenlenecektir.

Fransa Cumhurbaşkanı H.E. François Hollande ve beraberindeki heyetin Türkiye ziyaretleri vesilesiyle ''Türk-Fransız İş Forumu''

Diğer İş Konseyleri